Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niemcy: Rompuy i Hollande gratulują Angeli Merkel

0
Podziel się

Szef Rady Europejskiej Herman Van Rompuy i prezydent Francji
Francois Hollande pogratulowali w niedzielę kanclerz Angeli Merkel jej sukcesu w niemieckich
wyborach parlamentarnych.

bEpGtQRh

Szef Rady Europejskiej Herman Van Rompuy i prezydent Francji Francois Hollande pogratulowali w niedzielę kanclerz Angeli Merkel jej sukcesu w niemieckich wyborach parlamentarnych.

"Jestem przekonany, że Niemcy i ich nowy rząd będą kontynuować swoje zaangażowanie i wkład w tworzenie pokojowej, dostatniej oraz służącej obywatelom Europy" - napisał w krótkim oświadczeniu Rompuy.

Hollande złożył gratulacje w rozmowie telefonicznej. Dwoje przywódców obiecało sobie "kontynuowanie ścisłej współpracy" dla umocnienia europejskiej budowli - poinformował Pałac Elizejski.

bEpGtQRj

W toku rozmowy telefonicznej Hollande i Merkel "wyrazili wolę kontynuowania niestrudzonej pracy nad zbliżeniem Francji i Niemiec i wspólnych niestrudzonych działań przy podejmowaniu nowych wyzwań w budowie wspólnoty europejskiej" - podkreśla ogłoszony w Paryżu komunikat.

Hollande zaprosił Angelę Merkel do Paryża, "po sformowaniu przez nią rządu" w celu przygotowania projektów dalszej współpracy.

Według źródeł Pałacu Elizejskiego, cytowanych przez AFP, Hollande jako pierwszy połączył się telefonicznie z kanclerz Niemiec, co jest nie bez znaczenia i "świadczy o sile stosunków francusko-niemieckich i bliskości panującej między obu krajami".(PAP)

ik/ kar/

bEpGtQRp

14630298

bEpGtQRK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)