Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niemcy: Szef MSW odwołał wizytę w Izraelu

0
Podziel się

Niemiecki minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere odwołał w
niedzielę planowaną wizytę w Izraelu, aby skoncentrować się na problemach, związanych z próbami
przesłania bomb z Jemenu do USA samolotami firm kurierskich.

bEgdpQet

Niemiecki minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere odwołał w niedzielę planowaną wizytę w Izraelu, aby skoncentrować się na problemach, związanych z próbami przesłania bomb z Jemenu do USA samolotami firm kurierskich.

W piątek w samolotach firm UPS w Wielkiej Brytanii i FedEx w Dubaju znaleziono pakunki z bombami, wysłane z Jemenu do instytucji żydowskich w Chicago. O wysłanie paczek podejrzana jest Al-Kaida.

Rzecznik niemieckiego MSW powiedział, że "w obecnej sytuacji" de Maiziere postanowił pozostać w Niemczech. Wizyta w Izraelu zostanie przełożona na inny termin.

bEgdpQev

Policja brytyjska poinformowała, że pakunek z bombą, przechwycony w W. Brytanii, przyleciał z Jemenu do Kolonii, gdzie został przeładowany na inny samolot, lecący do Anglii.

W nocy z soboty na niedzielę de Maiziere poinformował, że Niemcy zawiesiły transport cargo drogą lotniczą z Jemenu. Zarządzono też szczegółowe kontrole wszelkich przesyłek z Jemenu, dostarczonych nie tylko samolotami, lecz także innymi środkami transportu. Zapowiedziano zwracanie szczególnej uwagi na przesyłki przesyłane tranzytem przez Niemcy.(PAP)

az/ ls/

7606664 7605476

bEgdpQeW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)