Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niemcy: Targi elektroniki IFA 2013 w Berlinie otwarte dla publiczności

0
Podziel się

Międzynarodowe targi elektroniki IFA 2013 w Berlinie zostały w piątek otwarte
dla publiczności. Do przyszłej środy blisko 1500 wystawców prezentuje nowości RTV, teleelektroniki
i AGD. Organizatorzy spodziewają się 240 tys. zwiedzających.

bEqDhNyt

Międzynarodowe targi elektroniki IFA 2013 w Berlinie zostały w piątek otwarte dla publiczności. Do przyszłej środy blisko 1500 wystawców prezentuje nowości RTV, teleelektroniki i AGD. Organizatorzy spodziewają się 240 tys. zwiedzających.

Tematem przewodnim tegorocznych targów jest integracja wielu urządzeń w jedną sieć oraz kwestia oszczędności energii. Dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających cieszą się telewizory o wyjątkowo wysokiej rozdzielczości obrazu oraz zegary komputerowe - podała agencja dpa.

Producenci zachwalają technikę "ultra-HD" jako "wyraźniejszą od rzeczywistości", jednak program telewizyjny o takiej jakości to jeszcze sprawa przyszłości.

bEqDhNyv

Prezes rady nadzorczej stowarzyszenia sprzętu RTV i teleelektroniki (GFU) Hans-Joachim Kamp wezwał producentów telewizorów do zakończenia bezwzględnej wojny o udziały w rynku, która doprowadziła do nadprodukcji i spadku cen. Jak pisze dpa, ceny telewizorów spadły o jedną czwartą.

GFU chce przekształcić berlińskie targi w "Davos branży technologicznej", jako miejsce spotkania gospodarki i polityki. Do końca roku ma być gotowa nowa hala wystawowa w Berlinie. Obecnie część wystawców prezentuje swoje wyroby ze względu na brak miejsca w namiotach.

Organizatorzy spodziewają się, że targi odwiedzi 240 tys. osób, w tym 45 tys. przedstawicieli branży elektronicznej. W zeszłym roku podczas targów zawarto umowy o łącznej wartości 3,8 mld euro. (PAP)

lep/ pad/

bEqDhNyW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)