Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niemcy: Tornada na wschodzie kraju; zginęło dziecko

0
Podziel się

Tornada i burze, które w poniedziałek po południu przeszły nad Saksonią i
Brandenburgią na wschodzie Niemiec, wyrządziły poważne szkody w wielu miejscowościach - podały we
wtorek władze. W saksońskim Grossenhein zginęła sześcioletnia dziewczynka.

bEhOYUSt

Tornada i burze, które w poniedziałek po południu przeszły nad Saksonią i Brandenburgią na wschodzie Niemiec, wyrządziły poważne szkody w wielu miejscowościach - podały we wtorek władze. W saksońskim Grossenhein zginęła sześcioletnia dziewczynka.

Jak poinformowała niemiecka agencja dpa, dziewczynka siedziała w samochodzie, na które przewróciło się drzewo. Zmarła w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń.

Silny wiatr pozrywał dachy wielu domów. W miejscowości Walda-Kleinthiemigo dachy straciło około 80 procent budynków. Przewrócone drzewa, gałęzie i błoto utrudniały we wtorek rano ruch na wielu drogach w regionie, w tym autostradach A13 i A4, oraz komunikację kolejową; na trasy objazdowe skierowano pociągi dalekobieżne między Berlinem a Dreznem.

bEhOYUSv

W Brandenburgii na metr kwadratowy spadło w poniedziałek 30-40 litrów deszczu - poinformowała agencja dpa, powołując się na niemiecką służbę meteorologiczną DWD.

Wiatr pozrywał dachy z około 20 domów w liczącej 4500 mieszkańców miejscowości Muehlberg w Brandenburgii. W okolicy przejściowo przerwano dostawy prądu.

Burze i tornada spowodowało zetknięcie się masy powietrza znad Morza Północnego z cieplejszym frontem na południu.

Leżąca przy granicy z Polską Brandenburgia przygotowuje się też na nadejście napływającej z Polski fali powodziowej na Odrze. W regionie ogłoszono pierwszy (najniższy) stopień alarmowy.(PAP)

bEhOYUSB

awi/ ro/

bEhOYUSW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)