Notowania

niemcy
09.10.2008 07:16

Niemcy: Traktat Lizboński czeka na podpis prezydenta

Horst Koehler chce najpierw poznać orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Prezydent Niemiec Horst Koehler zaaprobował treść Traktatu Lizbońskiego, ale - zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami - wstrzymuje się z podpisaniem dokumentu ratyfikacyjnego do czasu orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego.

Rzecznik prezydenta Martin Kothe powiedział w środę, że po dokładnej weryfikacji Traktatu Lizbońskiego prezydent nie miał do jego treści żadnych istotnych zastrzeżeń, które uniemożliwiałyby ratyfikację.

Agencja dpa podkreśla, że zaaprobowanie tekstu Traktatu Lizbońskiego przez prezydenta jest uważane za _ polityczny sygnał _ poparcia dla reformy Unii Europejskiej.

Skargę do Trybunału Konstytucyjnego przeciwko Traktatowi Lizbońskiemu wniósł deputowany CSU Peter Gauweiler oraz Lewica. Według dpa, raczej nie można liczyć na to, by Trybunał wydał w tej sprawie orzeczenie jeszcze w tym roku.

Bundestag opowiedział się za ratyfikacją Traktatu Lizbońskiego w kwietniu, a Bundesrat, czyli izba wyższa, w maju.

* **ZOBACZ TAKŻE:** 
* [ Prezydent Niemiec nie podpisze Traktatu ]( http://news.money.pl/artykul/prezydent;niemiec;nie;podpisze;traktatu,12,0,352268.html )
* [ Komorowski: Dokończmy ratyfikację Traktatu ]( http://news.money.pl/artykul/komorowski;dokonczmy;ratyfikacje;traktatu,1,0,351745.html )
* [ Hiszpański Kongres przyjął Traktat Lizboński ]( http://news.money.pl/artykul/hiszpanski;kongres;przyjal;traktat;lizbonski,15,0,351503.html )
* [ Francja odrzuciłaby Traktat w referendum ]( http://news.money.pl/artykul/francja;odrzucilaby;traktat;w;referendum,6,0,350470.html )
* [ Włoski parlament ratyfikuje Traktat ]( http://news.money.pl/artykul/wloski;parlament;ratyfikuje;traktat,216,0,350424.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: niemcy, wiadomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz