Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
filmy
04.08.2007 07:20

Niemcy: W filmie z Tomem Cruisem o zamachu na Hitlera zagra wnuk organizatora spisku

W filmie "Walkiria" z Tomem Cruisem o zamachu na Hitlera zagra wnuk organizatora spisku Clausa von Stauffenberga, Philipp von Schulthess - poinformował niemiecki dziennik "Die Welt".

Podziel się
Dodaj komentarz

*W filmie "Walkiria" z Tomem Cruisem o zamachu na Hitlera zagra wnuk organizatora spisku Clausa von Stauffenberga, Philipp von Schulthess - poinformował niemiecki dziennik "Die Welt". *

"Moja rola jest znikoma. Dwa zdania i to wszystko" - powiedział w wywiadzie dla gazety 34-letni von Schulthess. Cała rozmowa ukaże się w niedzielnym wydaniu dzienika.

Zdjęcia do filmu Bryana Singera "Walkiria" o nieudanym zamachu na Adolfa Hitlera rozpoczęły 19 lipca pod Berlinem. Główną rolę organizatora spisku, pułkownika von Stauffenberga odgrywa Cruise.

Na potrzeby filmu wytwórnie - amerykańska United Artists i niemiecka Babelsberg - wybudowały replikę kwatery Hitlera Wilczy Szaniec. Właśnie tam Stauffenberg 20 lipca 1944 zorganizował nieudany zamach na życie fuehrera.

O produkcji stało się głośno jeszcze zanim ją rozpoczęto, za sprawą decyzji władz Niemiec, które zabroniły ekipie realizowania zdjęć w obiektach historycznych. Wcześniej podobny zakaz wystosowało niemieckie ministerstwo obrony, uzasadniając go przynależnością Cruise'a do nielegalnego w Niemczech kościoła scjentologicznego.

Ostatecznie wydano wszystkie konieczne pozwolenia, z wyjątkiem zgody na zdjęcia w należącym do resortu obrony Bendlerblock w zachodniej części Berlina, gdzie rozstrzelano spiskowców, a gdzie teraz mieści się Muzeum Niemieckiego Ruchu Oporu. (PAP)

Tagi: filmy, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz