Notowania

terroryzm w Niemczech
20.11.2010 14:43

Niemcy w strachu. Reichstag na celowniku?

Według prasy domniemani terroryści mieli już dotrzeć do stolicy Niemiec.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Islamscy ekstremiści z Al-Kaidy i powiązanych z nią grup planują zamach na budynek Reichstagu w Berlinie - informuje niemiecki tygodnik _ Der Spiegel _ w internetowym wydaniu. Jak dodaje, dwaj domniemani terroryści mieli już dotrzeć do stolicy Niemiec.

Według _ Spiegla _, który powołuje się na informacje niemieckich służb, celem planowanego ataku miałoby być zabicie jak największej liczby ludzi. Terroryści chcą też wziąć zakładników.

W budynku Reichstagu mieści się siedziba pierwszej izby niemieckiego parlamentu - Bundestagu. - _ Byłby to zamach na serce demokracji w Niemczech _ - pisze _ Spiegel _. Już w czwartek wokół Reichstagu ustawiono ogrodzenie.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/35/t116515.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/niemcy;w;strachu;przed;terrorystami,126,0,712062.html) Niemcy w strachu przed terrorystami

Informacje o tych planach miał przekazać dżihadysta, który przebywa poza Niemcami i w minionych dniach miał kilkakrotnie kontaktować się telefonicznie z Federalnym Urzędem Bezpieczeństwa (BKA).

Twierdzi on, że komando terrorystyczne składa się z sześciu osób. Dwie przebywają już w Berlinie od sześciu lub ośmiu tygodni. Cztery pozostałe, w tym Niemiec, Turek i Afrykanin, czekają na wyjazd. Zamachy planowane są na luty bądź marzec.

Według _ Spiegla _ druga informacja wskazująca na planowany zamach pochodzi od amerykańskiego Federalnego Biura Śledczego (FBI), które dwa tygodnie temu przysłało do BKA faks w tej sprawie. Szyicko-indyjska grupa o nazwie _ Saif _ (Miecz) miała zawrzeć pakt z Al-Kaidą i wysłać do Niemiec dwóch ludzi w celu przeprowadzenia zamachu.

Obaj mieliby przybyć 22 listopada do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, otrzymać tam nowe dokumenty tożsamości i udać się do Niemiec. Mają oni już wizy obszaru Schengen. W przygotowania do ataku zaangażowany jest ponoć handlarz bronią Dawood Ibrahim, który mógł tez stać za zamachami w Bombaju w 2008 r.

W środę Niemcy zaostrzyły środki bezpieczeństwa w związku ze zwiększonym zagrożeniem terrorystycznym. Na lotniskach i dworcach panują wzmożone kontrole policyjne. Władze wezwały ludzi do zachowania czujności.

Tagi: terroryzm w Niemczech, niemcy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz