Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niemcy: Westerwelle grozi, że nie pojedzie na szczyt ws. Afganistanu

0
Podziel się

Niemiecki minister spraw zagranicznych Guido Westerwelle zagroził, że nie
pojedzie na międzynarodową konferencję dotyczącą Afganistanu, która ma się odbyć pod koniec
stycznia w Londynie, jeśli będzie ona dotyczyła jedynie wysłania dodatkowych żołnierzy.

bEgHuvCJ

Niemiecki minister spraw zagranicznych Guido Westerwelle zagroził, że nie pojedzie na międzynarodową konferencję dotyczącą Afganistanu, która ma się odbyć pod koniec stycznia w Londynie, jeśli będzie ona dotyczyła jedynie wysłania dodatkowych żołnierzy.

W opublikowanym w poniedziałek wywiadzie dla tygodnika "Stern" Westerwelle podkreślił, że w sprawie Afganistanu niezbędne jest szersze polityczne podejście oraz ogólna strategia. W niemieckim rządzie - wskazał - jest wiele zastrzeżeń co do liczby pochodzących z tego państwa żołnierzy stacjonujących w Afganistanie. Zwiększenia kontyngentów chcą Stany Zjednoczone.

Szef niemieckiego MSZ określił też jako "zdrowy" fakt, że mieszkańcy Niemiec niechętnie odnoszą się do zagranicznych misji Bundeswehry. "Martwiłbym się, gdyby było odwrotnie" - oświadczył.

bEgHuvCL

Niemiecki minister obiecał też, że MSZ zrobi wszystko, aby wyjaśnić okoliczności zbombardowania dwóch uprowadzonych przez talibów cystern, do którego doszło 4 września w afgańskiej prowincji Kunduz. W wyniku nalotu według "Sterna" zginęło 92 ludzi, w tym wielu cywilów. "Żaden współczujący człowiek, który widział te sceny nie może przejść obok nich obojętnie" - uważa Westerwelle. (PAP)

keb/ ro/

5383511

bEgHuvDm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)