Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niemcy: Wieksza pomoc dla gospodarki jest niepotrzebna

0
Podziel się:

I tak wydajemy więcej niż inni - podkreśla kanclerz Angela Merkel.

Niemcy: Wieksza pomoc dla gospodarki jest niepotrzebna
(PAP/EPA)

Wydatki Niemiec na walkę z kryzysem były większe niż w wielu innych państwach, a decyzja w sprawie dalszego pobudzania koniunktury będzie uzależniona od skuteczności dotychczasowych przedsięwzięć - oświadczyła kanclerz Angela Merkel.

Występując w Bundestagu przed wyjazdem do Brukseli na szczyt Unii Europejskiej Merkel powiedziała, iż Niemcy nie ugną się przed zewnętrznymi naciskami na zwiększenie pomocy dla gospodarki. _ - Jesteśmy absolutnie na czele, wydajemy więcej niż inni i uważam, że jest to słuszne, bowiem jako państwo eksportujące jesteśmy zainteresowani tym, by światowa gospodarka ponownie stanęła na nogi _ - zaznaczyła szefowa niemieckiego rządu.

- _ Niemcy wyraźnie zadeklarowały, iż dodatkowe przedsięwzięcia można zaakceptować tylko wtedy, i jest to warunkiem naszej zgody, jeśli ich realizacja zacznie się w roku 2009 lub 2010, ponieważ nie ma sensu wydawać pieniędzy w roku 2013, 2014 lub 2015, gdy kryzys będzie już dawno przezwyciężony _ - powiedziała Merkel.

Według niej przeżywające obecnie trudności nowe państwa członkowskie UE mogą liczyć na solidarność Niemiec, dla których są _ ważnym rynkiem eksportowym _. Jako przykłady takich krajów Merkel wymieniła Węgry i Łotwę.

Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)