Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niemcy: Większość rannych w wypadku autokaru opuściła szpitale

0
Podziel się

#
informacja o rannych, którzy wyszli ze szpitali
#

bCYxGFit

# informacja o rannych, którzy wyszli ze szpitali #

06.06. Berlin (PAP) - Większość z 25 rannych w wypadku polskiego autokaru pod Dreznem opuściła w środę szpitale - poinformował w środę PAP kierownik wydziału konsularnego ambasady RP w Berlinie Mariusz Skórko. W szpitalach pozostaje jeszcze siedem osób.

"W tej chwili rannych odwiedza konsul, który pojechał na miejsce wypadku. Według informacji, które mamy, obrażenia poszkodowanych nie są groźne" - dodał Skórko.

Dla pozostałych pasażerów, którzy nie zostali poszkodowani albo już wyszli ze szpitali, firma przewozowa Sindbad podstawiła dwa autobusy. Jeden zabierze osoby, które chcą kontynuować podróż do Karlsruhe, zaś drugi wróci do Polski.

bCYxGFiv

W środę około godz. 1.36 w okolicy Drezna poruszający się autostradą A4 polski autokar z niewyjaśnionych przyczyn uderzył w jadący przed nim samochód ciężarowy. Wskutek zderzenia 25 pasażerów zostało lekko rannych, a 17 nie odniosło obrażeń. Wszyscy zdołali wyjść z pojazdu o własnych siłach. Rannych przewieziono do szpitali w Dreźnie, Miśni i Radebeul.

"Zostali oni lekko ranni. Nie ma ciężko rannych ani ofiar śmiertelnych" - powiedział PAP rzecznik policji Lutz Teistler. Jak dodał, skutki wypadku są "względnie niegroźne", bo oba pojazdy nie jechały z dużą prędkością.

Także kierowca autobusu nie odniósł obrażeń i został przesłuchany przez policję. Autokar jechał na trasie Zabrze-Karlsruhe.

Straż pożarna podała, że według pierwszych szacunków wskutek wypadku powstały szkody w wysokości 200 tys. euro. Przez kilka godzin zablokowane były dwa pasy autostrady A4 w kierunku Eisenach. Do wypadku polskiego autokaru doszło między wjazdem na autostradę Drezno-Altstadt i skrzyżowaniem Drezno-West, od którego odchodzi autostrada A17.

bCYxGFiB

Przyczyny wypadku wyjaśni dochodzenie policyjne.

Z Berlina Anna Widzyk (PAP)

awi/ ap/ jbr/

bCYxGFiW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)