Notowania

jemen
15.04.2011 10:38

Nieugięci. Prezydent musi odejść teraz

Teolodzy islamscy i przywódcy plemienni wezwali prezydenta Jemenu Alego Abd Allaha Salaha do niezwłocznego ustąpienia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Teolodzy islamscy i przywódcy plemienni wezwali prezydenta Jemenu Alego Abd Allaha Salaha do niezwłocznego ustąpienia. W opublikowanym oświadczeniu podkreślili, że pokojowe żądania uczestników protestów powinny zostać spełnione.

Wezwali też do _ usunięcia wszystkich krewnych (Salaha) z sił zbrojnych i aparatu bezpieczeństwa państwa _ - pisze agencja Reutera.

Wczoraj jemeńska opozycja odrzuciła ofertę rozmów pod auspicjami Arabii Saudyjskiej w sprawie przekazania władzy i dała Salahowi dwa tygodnie na ustąpienie z urzędu.

Wojsko spacyfikowało tego dnia antyrządową demonstrację w Adenie na południu kraju; w proteście zginęło dwóch manifestantów. Z kolei na północy Jemenu pięć osób poniosło śmierć w starciach między policją a zbuntowanymi żołnierzami.

Antyprezydenckie demonstracje trwają w tym jednym z najuboższych państw arabskich od stycznia.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/157/t136349.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jemen;salah;wzywa;do;ucieczki;z;kraju,240,0,802544.html) Jemen: Salah wzywa do ucieczki z kraju Prezydent chce, by za granicę wyjechali jego wszyscy przeciwnicy polityczni.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/12/t137228.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jemen;opozycja;daje;salehowi;dwa;tygodnie,27,0,812315.html) Jemen: Opozycja daje Salehowi dwa tygodnie Wojsko spacyfikowało antyrządową demonstrację w Adenie na południu kraju. W proteście zginęło dwóch manifestantów.
Tagi: jemen, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz