Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niger: nie możemy zamknąć granicy z Libią

0
Podziel się

Władze Nigru nie są w stanie zamknąć granicy z Libią, by uniemożliwić
ucieczkę obalonemu dyktatorowi Muammarowi Kadafiemu. "Nie mamy do tego odpowiednich środków" -
powiedział w środę wieczorem brytyjskiej stacji BBC minister spraw zagranicznych Nigru Mohamed
Bazoum.

bEiuTRcR

Władze Nigru nie są w stanie zamknąć granicy z Libią, by uniemożliwić ucieczkę obalonemu dyktatorowi Muammarowi Kadafiemu. "Nie mamy do tego odpowiednich środków" - powiedział w środę wieczorem brytyjskiej stacji BBC minister spraw zagranicznych Nigru Mohamed Bazoum.

Bazoum ma nadzieję, że Kadafi nie przybędzie do Nigru, choć nie wyklucza, że tak się stanie. "Nie ma jeszcze decyzji, czy pozwolimy mu zostać w naszym kraju, czy też przekażemy go Międzynarodowemu Trybunałowi Karnemu w Hadze, którego jurysdykcję uznajemy" - powiedział minister.

Do stolicy Nigru, Niamey, dotarł natomiast libijski konwój wojskowy. "Ludzie, którzy przyjechali w tym konwoju, będą mogli sami zdecydować, czy pozostaną w Nigrze, czy też pojadą dalej" - stwierdził Mohamed Bazoum.

bEiuTRcT

Przejściowe władze Libii zapowiedziały, że jeszcze w ten czwartek do Nigru uda się delegacja, która będzie próbowała skłonić rząd tego kraju do uszczelnienia granicy, by w ten sposób uniemożliwić Kadafiemu ucieczkę na lub przez terytorium sąsiada z południa. (PAP)

sp/

9738133

bEiuTRdu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)