Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nigeria: Tragiczny koniec wiecu wyborczego

0
Podziel się

Co najmniej 11 osób poniosło śmierć. Ofiary zostały stratowane przez uciekających.

Nigeria: Tragiczny koniec wiecu wyborczego
(S Martin/CC/Flickr)
bDIRpznV

Co najmniej 11 osób poniosło śmierć, a około 29 zostało rannych w rezultacie paniki, jaka wybuchła na wiecu wyborczym obecnego prezydenta Nigerii Goodlucka Jonathana w mieście Port Harcourt.

Panika wybuchła kiedy tysiące zwolenników prezydenta i rządzącej Ludowej Partii Demokratycznej (PDP) opuszczało stadion sportowy, na którym odbywał się wiec. Według świadków, ludzie wpadli w panikę kiedy jeden z policjantów oddał strzał w powietrze próbując w ten sposób rozproszyć tłum przy jednym z wyjść.

Ofiary zostały przewrócone i stratowane przez uciekających. Liczbę 11 ofiar śmiertelnych potwierdził komisarz ds. zdrowia stanu Rivers, w którym położony jest Port Harcourt, gdzie mieści się jeden z ważnych terminali do eksportu nigeryjskiej ropy. Nigeria jest jednym z czołowych eksporterów tego surowca.

bDIRpznX

Jonathan wiecem w tym mieście zakończył trwający tydzień objazd wszystkich regionów Nigerii, państwa mającego największą liczbę ludności w Afryce, przed wyznaczonymi na kwiecień wyborami prezydenckimi i parlamentarnymi a także gubernatorów stanowych.

Polityczne wiece w Nigerii często przyciągają nie tylko zwolenników danej partii, ale także osoby chcące dostać rozdawane przy okazji darmowe gadżety, takie jak koszulki, czy czapki z hasłami wyborczymi. Policja i służby bezpieczeństwa często nie są w stanie utrzymać porządku.

Czytaj w Money.pl

bDIRpzoy
Źródło:
KOMENTARZE
(0)