Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nigeria: Uwolniono 15 porwanych dzieci

0
Podziel się

Piętnaścioro dzieci, które porwano na początku tygodnia w Nigerii,
zostało uwolnionych w wyniku operacji przeprowadzonej przez siły bezpieczeństwa - poinformowała w
piątek policja nigeryjska. Dzieci są całe i zdrowe.

bEgAoQbp

Piętnaścioro dzieci, które porwano na początku tygodnia w Nigerii, zostało uwolnionych w wyniku operacji przeprowadzonej przez siły bezpieczeństwa - poinformowała w piątek policja nigeryjska. Dzieci są całe i zdrowe.

"Wszystkich 15 dzieci w wieku szkolnym, które porwano w poniedziałek, jest już wolnych. Zostały uratowane przez połączone siły wojska i policji ubiegłej nocy w lesie Ogwe-Asa w stanie Abia" - powiedział komisarz policji Jonathan Johnson.

Według niego wszystkie dzieci są teraz w mieście Aba na południu kraju, gdzie miały być przetrzymywane od kiedy uzbrojeni napastnicy porwali autobus, którym jechały do szkoły.

bEgAoQbr

Porwania dla okupu nie należą do rzadkości w tym regionie, który choć znajdują się tam złoża gazu i ropy należy do jednych z najuboższych w Nigerii.

Jednak porwanie dużej grupy dzieci, wśród których były nawet trzylatki, wywołało powszechne oburzenie. Prezydent kraju Goodluck Jonathan nazwał porywaczy "całkowicie nieczułymi i okrutnymi".

Według wstępnych informacji domagali się oni 20 mln nairów (około 150 tys. dolarów) jednak czwartkowe gazety podały, że obniżyli swoje żądania do 350 tys. nairów (2600 USD).

W ubiegłym tygodniu w tym samym regionie porwano trzech Francuzów pracujących dla kompanii naftowej.(PAP)

bEgAoQbx

keb/ ap/

7303921

bEgAoQbS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)