Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Norwegia ogranicza dostęp do ambasad w Arabii Saudyjskiej i Jordanii

0
Podziel się

Z powodu gróźb zamachów terrorystycznych ze strony Al-Kaidy
Norwegia zamknęła dla interesantów swoje ambasady w Arabii Saudyjskiej i Jordanii - ogłosiło w
poniedziałek Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Oslo.

bErJwHYR

Z powodu gróźb zamachów terrorystycznych ze strony Al-Kaidy Norwegia zamknęła dla interesantów swoje ambasady w Arabii Saudyjskiej i Jordanii - ogłosiło w poniedziałek Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Oslo.

Resort poinformował też, że wprowadzono dodatkowe środki bezpieczeństwa w innych norweskich placówkach dyplomatycznych na Bliskim Wschodzie, w Afryce Północnej, a także w miejscach wrażliwych jak Nairobi, stolica Kenii.

Rzecznik MSZ Frode Andersen sprecyzował, że w ambasadach w Rijadzie i Ammanie zamknięto sekcję konsularną, ale placówki pracują, a personel odpowiada na telefony i pocztę.

bErJwHYT

Z powodu gróźb uznawanych za realne Stany Zjednoczone zamknęły 19 swoich ambasad i konsulatów na Bliskim Wschodzie i w Afryce do 10 sierpnia. W niedzielę nie działało 21 amerykańskich misji dyplomatycznych.

Z kolei Francja, Wielka Brytania i Niemcy czasowo zamknęły ambasady w stolicy Jemenu, Sanie.

Interpol wydał w sobotę globalny alert, apelując do wszystkich krajów członkowskich organizacji o współpracę w związku z zagrożeniem ze strony Al-Kaidy.

Jak pisze agencja AFP, istnieje co najmniej jedna realna groźba - w nagraniu audio opublikowanym na forum dżihadystów szef Al-Kaidy Ajman al-Zawahiri oskarżył USA o spiskowanie z armią egipską i koptyjską mniejszością w Egipcie w celu obalenia prezydenta Mohammeda Mursiego. Wywodzący się z Bractwa Muzułmańskiego Mursi został odsunięty od władzy 3 lipca.(PAP)

bErJwHYZ

ksaj/ kar/

14327834 14327834

bErJwHZu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)