Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
linie lotnicze
10.07.2012 22:40

Nowa opłata Wizz Air na trasach do Katowic

W pierwszej kolejności, w ramach projektu pilotażowego, opłata wejdzie w życie na trasie Luton-Katowice.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Węgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air, obsługujące trasy do Polski z lotniska w angielskim Luton, wprowadzą od sierpnia opłatę w wysokości 8 funtów za duży bagaż podręczny wnoszony przez pasażera na pokład.

W pierwszej kolejności, w ramach projektu pilotażowego, opłata wejdzie w życie na trasie Luton-Katowice - donosi portal dailymail.co.uk. Perspektywicznie będzie obowiązywać na wszystkich trasach.

Podróżni linii Wizz Air nie będą płacić za bagaż podręczny, jeśli jego wymiary mieszczą się w parametrach 42 cm długości x 32 cm szerokości x 25 cm wysokości. Jeśli jest większy, lub jego waga przekracza 10 kg, to pasażer zostanie obciążony dodatkową opłatą nawet, jeśli bagaż mieści się w schowku nad głową.

Mniejszy bagaż podręczny jak np. damska torebka, czy mała torba z laptopem musi się mieścić pod siedzeniem pasażera.

Pewnym pocieszeniem jest to, że podróżni z większym bagażem podręcznym będą mogli wejść na pokład zaraz po tych, którzy wykupili prawo do tzw. priorytetowego zajęcia miejsca. Ma to im ułatwić umieszczenie bagażu nad głową i zajęcie miejsc przed wejściem do samolotu pozostałych osób.

Niewykluczone, że za tym _ pionierskim _ pomysłem Wizz Air pójdą inni przewoźnicy. Opłaty za bagaż odprawiany przed wejściem na pokład naliczane są podczas rezerwacji lotu. Węgierski Wizz Air lata z Luton do Warszawy, Gdańska, Katowic, Krakowa oraz Wrocławia. W ub. r. na ok. stu trasach linie przewiozły ok. 5 mln osób.

Tagi: linie lotnicze, wizz air, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz