Notowania

pjn
27.12.2010 14:15

Nowa partia powstanie w przyszłym roku

Stowarzyszenie Polska Jest Najważniejsza ma plan na 2011. Nie ma jeszcze nazwy partii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kamil Borkowski (mat. prasowe PJN))

Projekty ustaw prorodzinnych, rejestracja partii politycznej, start w wyborach parlamentarnych - to niektóre z planów stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza na przyszły rok. Rzecznik klubu Lucjan Karasiewicz poinformował, że działacze PJN zastanawiają się jeszcze nad nazwą partii.

Według Karasiewicza PJN planuje zarejestrować partię polityczną do końca stycznia lub na przełomie stycznia i lutego. Karasiewicz, pytany czy działacze jego ugrupowania będą chcieli zarejestrować partię Polska Jest Najważniejsza - jak zapowiadali wcześniej - czy też myślą o zmianie nazwy ugrupowania, powiedział: _ Na dzień dzisiejszy jest to nazwa: Polska Jest Najważniejsza _. Jak jednak zastrzegł, ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

Przypomniał, że w sądzie trwa jeszcze proces rejestracyjny stowarzyszenia. Najprawdopodobniej konieczna będzie zmiana nazwy stowarzyszenia - zaznaczył. Ma to związek z zarejestrowaniem przez sąd 9 grudnia stowarzyszenia o tej samej nazwie - Polska Jest Najważniejsza - które zrzesza większość członków Społecznego Warszawskiego Komitetu Poparcia Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich.

Jak tłumaczył Karasiewicz, jeśli zajdzie konieczność zmiany nazwy stowarzyszenia, być może działacze będą chcieli dostosować do niej także nazwę tworzonej partii politycznej. Według niego, partia i stowarzyszenie mogłyby się nazywać na przykład: Polska Najważniejsza lub Najważniejsza Polska.

_ - Już kilka osób nam sugerowało, że odmiana obecnej nazwy jest dosyć ciężka, więc możemy to wykorzystać niejako na naszą korzyść _ - podkreślił. Według Karasiewicza możliwe, że PJN pozostanie przy obecnej nazwie w przypadku partii, a zmiana nazwy będzie dotyczyła tylko stowarzyszenia.

Po zarejestrowaniu partii PJN zamierza rozbudowywać tworzące się już struktury w kraju. _ Będziemy chcieli sformalizować struktury, które już dziś tworzymy w skali całego kraju, ale sformalizować już w oparciu o statut partii _ - tłumaczył.

Z nieoficjalnych rozmów z politykami PJN wynika, że decyzje w sprawie nazwy partii i nowego logo ugrupowania mogą zapaść jeszcze przed końcem tego roku lub na początku przyszłego.
Karasiewicz podkreślił, że w przyszłym roku PJN będzie chciał wziąć udział w wyborach parlamentarnych. _ Planujemy przeprowadzenie kampanii wyborczej i osiągnięcie dobrego wyniku w wyborach _ - zaznaczył. _ Co będzie po wyborach parlamentarnych, w końcówce roku, to już trudno tutaj dywagować _ - dodał.

_ - Jeśli chodzi o działalność klubu parlamentarnego, to w przyszłym roku zamierzamy przedstawić projekty kilku ustaw - od ustaw gospodarczych po ustawy prorodzinne _ - powiedział Karasiewicz. Chodzi m.in. o zapowiadany projekt ustawy podatkowej, uwzględniającej liczbę dzieci w rodzinie, który ma być pierwszą inicjatywą legislacyjną PJN.

Jak dodał Karasiewicz, jego ugrupowanie chce przedstawić projekty w pierwszym kwartale przyszłego roku. - _ Liczymy, że znajdzie się większość w parlamencie, która by te rozwiązania poparła. Jeśli mają wejść w życie jeszcze w tej kadencji, muszą być złożone do końca pierwszego kwartału _ - zaznaczył.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/76/t125260.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pjn;startuje;i;zbiera;podpisy;pod;wnioskiem;o;rejestracje,4,0,733700.html) PJN startuje i zbiera podpisy pod wnioskiem o rejestrację PJN stawia na politykę prorodzinną, zamierza ułatwiać życie przedsiębiorcom.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/125/t125309.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/partie;nie;daja;szans;inicjatywie;pjn,32,0,733728.html) Partie nie dają szans inicjatywie PJN Również w ocenie politologów PJN zmarnował szansę, bo konwencja była nudna i nieprzekonująca.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/153/t124569.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/migalski;o;programie;pjn;czekamy;na;inspirujace;maile,101,0,730981.html) Migalski o programie PJN: Czekamy na inspirujące maile Linia polityczna będzie konstruowana przy wsparciu sympatyków - zapowiada europoseł.
Tagi: pjn, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz