Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nowa Rada Nadzorcza Polskiego Radia spotka się w maju

0
Podziel się:

Pierwsze posiedzenie nowej Rady Nadzorczej Polskiego Radia odbędzie się po
8 maja - powiedział PAP przewodniczący obecnej RN radia Tomasz Sieniutycz. Zgodnie ze statutem
spółki to do niego należy zwołanie pierwszego posiedzenia rady nowej kadencji.

Pierwsze posiedzenie nowej Rady Nadzorczej Polskiego Radia odbędzie się po 8 maja - powiedział PAP przewodniczący obecnej RN radia Tomasz Sieniutycz. Zgodnie ze statutem spółki to do niego należy zwołanie pierwszego posiedzenia rady nowej kadencji.

"Do radia wpłynęły już oficjalne nominacje członków nowej rady nadzorczej, których wybrała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, nie wpłynęły natomiast nominacje od ministrów" - powiedział PAP Sieniutycz.

Dodał, że wie on oczywiście, iż minister kultury deleguje do RN Stanisława Jędrzejewskiego, a minister skarbu Katarzynę Zielińską, ale jak na razie "są to fakty prasowe". "Dokumenty w tej sprawie nie napłynęły jeszcze do spółki" - powiedział.

"Pierwsze posiedzenie nowej rady planuję zwołać po 8 maja" - powiedział Sieniutycz, wskazując na zbliżające się święta oraz od dawna zaplanowany, dwutygodniowy urlop, na który on sam udaje się po Wielkanocy.

KRRiT wybrała pięciu nowych członków Rady Nadzorczej Polskiego Radia w ubiegły czwartek. Są to: Janusz Adamowski, Janusz Andrzejowski, Artur Andrysiak, Marzenna Wojciechowska oraz Jan Wypych.

Zgodnie z Ustawą o rtv oprócz osób wybranych w konkursie przez Krajową Radę w skład RN Polskiego Radia wchodzą też dwaj członkowie wskazani przez resorty. Ministerstwa ogłosiły już, że resort kultury deleguje do RN PR Stanisława Jędrzejewskiego, reprezentantem ministra skarbu ma być - podobnie jak w poprzedniej kadencji - Katarzyna Zielińska.

Wybór nowej RN Polskiego Radia jest efektem nowelizacji Ustawy o radiofonii i telewizji, która wygasiła kadencje rad nadzorczych i zarządów w TVP, Polskim Radiu i jego regionalnych rozgłośniach. Od momentu wejścia w życie nowelizacji (wrzesień 2010 rok) władze mediów publicznych pełnią jedynie swoje funkcje do czasu powołania następców.

Proces wymiany władz w Polskim Radiu przebiega dużo wolniej niż w TVP, gdzie nowa rada nadzorcza spółki spotkała się na pierwszym posiedzeniu nazajutrz po wyborze przez KRRiT. Po dwóch tygodniach znany był już zaś harmonogram konkursu na nowy zarząd spółki. (PAP)

js/ bno/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)