Notowania

raport millera
25.07.2011 14:11

Nowak o raporcie Millera: Decyzje podejmuje premier

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Prezydencki minister Sławomir Nowak uważa, że wszystkie decyzje - personalne i niepersonalne - wynikające z raportu komisji szefa MSWiA Jerzego Millera na temat katastrofy smoleńskiej należą do premiera. Raport ma być opublikowany do 29 lipca. *

Nowak, który towarzyszy prezydentowi w zagranicznej podróży, nawiązał to doniesień dziennika _ Polska The Times _, że Komorowski _ być może jeszcze przed wyborami w związku z raportem komisji Jerzego Millera zetrze się z premierem o obsadę stanowiska ministra obrony narodowej _.

_ - Prezydent nie ma swojego kandydata, bo jeśli chodzi o konstytucję, to wskazywanie kandydata na ministra obrony - to nie są jego uprawnienia _ - powiedział Nowak.

Jak podkreślił, decydentem w sprawie ewentualnej zmiany ministra obrony narodowej jest wyłącznie premier.

Zapewnił zarazem, że prezydent jako zwierzchnik sił zbrojnych jest _ zainteresowany współpracą z ministrem obrony narodowej _. - _ Z tego co wiem, nie narzeka na współpracę z ministrem Bogdanem Klichem w zakresie odpowiedzialności, która ciąży na prezydencie _ - stwierdził Nowak.

_ - Doszukiwanie się jakiejś odpowiedzialności w raporcie komisji Millera jest podnoszeniem ciśnienia przed publikacją raportu i nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością _ - uważa Nowak.

Dodał, że jeśli chodzi o ewentualne decyzje personalne po publikacji raportu, to _ na wszystko przyjdzie czas _. _ - Jeśli chodzi o jakiekolwiek decyzje - personalne i niepersonalne - to jest to sprawa odpowiedzialności i decyzji prezesa Rady Ministrów _ - zaznaczył.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/144/t97424.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/raport;millera;brak;nazwisk;osob;odpowiedzialnych;za;tragedie,15,0,879631.html) Nie będzie nazwisk w raporcie Millera Szef MSWiA podkreśla, że komisja jest od analizowania faktów, a nie wskazywania winnych. Nie zaprzecza jednak, że uda się mu go opublikować wcześniej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/192/t95680.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pawlak;chce;nazwisk;w;raporcie;millera,79,0,879183.html) Pawlak ostro. Chce nazwisk w raporcie Wicepremier chce uniknąć domysłów, spekulacji i przypuszczeń.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t87237.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/loty;najwazniejszych;osob;w;panstwie;pod;lupa;nik,57,0,878905.html) Raport o lotach. Nerwowa reakcja Klicha Podczas prezentacji ustaleń NIK-u w MON-ie doszło do nerwowej wymiany zdań z szefem resortu Bogdanem Klichem
Tagi: raport millera, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz