Notowania

bronisław komorowski
15.10.2010 10:35

Nowak ujawnia nazwisko prezydenckiej minister ds. społecznych

Stanowisko obejmie prof. Irena Wóycicka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Stanowisko obejmie prof. Irena Wóycicka. _ - To wielka postać i bardzo dobrze merytorycznie przygotowana do tych spraw kobieta - _ powiedział prezydencki minister Sławomir Nowak w radiu TOK FM.

Prof. Wóycicka to ekonomistka, działaczka opozycji demokratycznej w czasach PRL, działaczka KOR, współzałożycielka niezależnego pisma _ Robotnik _, współautorka Karty Praw Robotniczych (1979 r.). Pracowała w Ośrodku Praw Społeczno-Zawodowych przy KKP _ Solidarność _, współpracowała z podziemnym _ Tygodnikiem Mazowsze _, później była w nim redaktorem.

Uczestniczyła w obradach Okrągłego Stołu w zespole ds. gospodarki i polityki społecznej. W latach 1989-1990 doradzała ówczesnemu ministrowi pracy Jackowi Kuroniowi. W latach 1991-1994 była wiceministrem pracy i polityki socjalnej.

Od 1994 pracowała w Instytucie Badań nad Gospodarką Rynkową, w latach 1998-2001 doradzała ministrowi pracy, zasiadała w Radzie Nadzorczej ZUS. Ekspert Międzynarodowej Organizacji Pracy i Komisji Europejskiej ds. integracji społecznej. Należała do Unii Demokratycznej, a następnie do Unii Wolności.

Kilka dni temu prezydent na swego strategicznego doradcę powołał Tadeusza Mazowieckiego. Wraz z byłym premierem powołani do grupy doradców Bronisława Komorowskiego zostali także: Henryk Wujec, Jan Lityński, prof. Roman Kuźniar, prof. Jerzy Osiatyński, Jerzy Pruski. Już wcześniej doradcami prezydenta zostali m.in.: prof. Tomasz Nałęcz, prof. Michał Kulesza, prof. Jerzy Regulski i Paweł Swianiewicz oraz dr Jarosław Neneman.

Czytaj w Money.pl

Tagi: bronisław komorowski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz