Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowe inwestycje w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

0
Podziel się

Firmy Sponcel i Thermica otrzymały zezwolenia na działalność w Łódzkiej
Specjalnej Strefie Ekonomicznej - w Kleszczowie i Skierniewicach. W tym roku ŁSSE wydała 14
zezwoleń na działalność, a inwestorzy zadeklarowali inwestycje za ponad 321 mln zł.

bErUvcbV

Firmy Sponcel i Thermica otrzymały zezwolenia na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej - w Kleszczowie i Skierniewicach. W tym roku ŁSSE wydała 14 zezwoleń na działalność, a inwestorzy zadeklarowali inwestycje za ponad 321 mln zł.

Spółka Sponcel w podstrefie Kleszczów ma uruchomić zakład produkujący gąbkę celulozową na potrzeby producentów artykułów gospodarstwa domowego. Zainwestuje co najmniej 50 mln zł do końca 2017 roku i zatrudni minimum 35 pracowników (do końca 2015 r.) - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik ŁSSE Marcin Kwintkiewicz.

Wydanie zezwolenia spółce Sponcel było możliwe po tegorocznej decyzji rządu dotyczącej zmiany granic łódzkiej strefy; dzięki temu uda się zrealizować siedem nowych inwestycji

bErUvcbX

Spółka Thermica wybuduje w Skierniewicach zakład produkcyjny płyt styropianowych oraz chemii budowlanej. Obiekt zostanie wyposażony w nowoczesną linię do produkcji styropianu oraz do produkcji zapraw klejowych.

Thermica zainwestuje co najmniej 2,1 mln zł do końca 2015 roku oraz zatrudni przynajmniej 15 nowych pracowników (do końca marca 2015 r.).

W tym roku ŁSSE wydała już 14 zezwoleń dla firm na działalność na jej terenie. Łącznie inwestorzy zadeklarowali nakłady inwestycyjne w wysokości ponad 321 mln zł oraz utworzenie 830 nowych i utrzymanie 4050 etatów.

Przez ponad 16 lat ŁSSE wydała 232 zezwolenia. Zrealizowano inwestycje o wartości ponad 10,5 mld zł, dzięki którym powstało ponad 26,5 tys. miejsc pracy. (PAP)

bErUvccd

szu/ amac/

bErUvccy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)