Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowe place postojowe w portach w Szczecinie i Świnoujściu

0
Podziel się:

W portach w Szczecinie i Świnoujściu powstaną place postojowe dla
samochodów ciężarowych i osobowych. Inwestycja warta nieco ponad 60 mln zł ma m.in. skrócić czas
obsługi ładunków. Place mają być gotowe w 2015 r.

W portach w Szczecinie i Świnoujściu powstaną place postojowe dla samochodów ciężarowych i osobowych. Inwestycja warta nieco ponad 60 mln zł ma m.in. skrócić czas obsługi ładunków. Place mają być gotowe w 2015 r.

Szacowany koszt inwestycji to 60,3 mln zł, z czego dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko wynosi 51 mln zł.

Umowę w tej sprawie podpisano w poniedziałek w Warszawie - poinformowała Karolina Bierdzińska z Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście (ZMPSiŚ).

Zdaniem pełniącego obowiązki prezesa zarządu ZMPSiŚ Krzysztofa Sadowskiego, place uporządkują ruch kołowy w portach, zwiększą bezpieczeństwo i jakość przeładunków a także poprawią konkurencyjności kompleksu portowego Szczecin-Świnoujście.

Inwestycja ma także skrócić czas oczekiwania na rozładunek i załadunek pojazdów ciężarowych. Na wszystkich placach wprowadzony zostanie monitoring samochodów.

Powstaną dwa nowe place dla samochodów ciężarowych w Szczecinie i dwa w Świnoujściu. Ponadto w Szczecinie zmodernizowany zostanie istniejący plac dla samochodów osobowych przy ul. Bytomskiej w sąsiedztwie głównego budynku ZMPSiŚ. Inwestycja obejmie łącznie pięć placów o całkowitej powierzchni ponad dziewięciu hektarów. W obu portach będzie łącznie 585 miejsc postojowych, w tym 183 dla samochodów osobowych.

Wykonawca inwestycji ma zostać wybrany w przetargu w pierwszym kwartale przyszłego roku. Prace mają rozpocząć się w połowie 2014 r. a zakończyć w 2015 r.

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. jest spółką akcyjną z większościowym udziałem Skarbu Państwa. Zarządza dwoma portami - w Szczecinie i Świnoujściu. W porcie w Świnoujściu znajduje się przede wszystkim terminal dla suchych ładunków masowych oraz terminal promowy obsługujący połączenia ze Skandynawią. Port w Szczecinie obsługuje zarówno ładunki drobnicowe - w tym kontenery, wyroby hutnicze i ładunki wielkogabarytowe, jak również ładunki masowe - suche i płynne. Oba porty oferują także usługi przeładunkowo-składowe towarów rolno-spożywczych. (PAP)

res/ mki/ jra/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)