Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowe zdjęcia Fidela Castro

0
Podziel się:

Opublikował je kubański dziennik. Castro spotkał się z prezydentem Ekwadoru.

bEKFIdnV

Kubański dziennik _ Juventud Rebelde _ opublikował w niedzielę zdjęcie 83-letniego Fidela Castro, zrobione w czasie spotkania z prezydentem Ekwadoru Rafaelem Correą (na zdjęciu).

W czasie piątkowej wielogodzinnej rozmowy obu polityków doszło do _ pogłębionej wymiany poglądów _. Były kubański przywódca i jego gość rozmawiali o _ rzeczywistości rewolucyjnej obu narodów i sposobach osiągnięciach większej równości i sprawiedliwości społecznej _ - pisze dziennik.

Zachodnie media zwracają uwagę, że na zdjęciu Fidel Castro wystąpił - podobnie jak jego rozmówca - w białej koszuli, a nie w sportowym stroju, w jakim fotografował się przy poprzednich okazjach.

bEKFIdnX

_ Juventud Rebelde _ poinformował, że Correa, będący admiratorem kubańskiego przywódcy, przebywał w Hawanie już od czwartku _ z prywatną wizytą wypoczynkową i na badaniach medycznych _.

Ostatnie zdjęcia Fidela Castro ukazały się 13 sierpnia w związku z jego 83. urodzinami. Fotografie zrobili dwa tygodnie wcześniej członkowie amerykańskiej organizacji Pasterze dla Pokoju w czasie swojej wizyty.
Fidel Castro ze względów zdrowotnych zrzekł się prezydentury w 2008 roku i od trzech lat nie pojawia się publicznie, chociaż formalnie pozostaje przywódcą partii komunistycznej. Przez ten czas publikował artykuły w dziennikach rządowych, ale ostatnio pojawiały się rzadko. Sprowokowało to pogłoski, że stan jego zdrowia wciąż się pogarsza.

bEKFIdoy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)