Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nowi członkowie Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolski

0
Podziel się:

Sieć Dziedzictwa Kulturalnego Wielkopolski wzbogaciła się w środę o siedmiu
nowych członków, wśród nich są m.in. leśniczówka, spółdzielnia mleczarska i firmy
handlowo-usługowe. Sieć obejmuje obecnie 45 firm produkcyjnych i zakładów usługowych regionu.

Sieć Dziedzictwa Kulturalnego Wielkopolski wzbogaciła się w środę o siedmiu nowych członków, wśród nich są m.in. leśniczówka, spółdzielnia mleczarska i firmy handlowo-usługowe. Sieć obejmuje obecnie 45 firm produkcyjnych i zakładów usługowych regionu.

Wśród mogących posługiwać się certyfikatem sieci znalazły się: "Gościniec Sucholewski" w Suchym Lesie, Spółdzielnia Mleczarska w Strzałkowie, P.H.U. "Tradycyjne Jadło", gospodarstwo agroturystyczne "Tamarynowa Osada", P.H.U. "Betański", Leśniczówka "EMAUS" oraz "Zakład ogrodniczy Piotr Sierpowski".

"Zależy nam nie tylko na promocji produktów regionalnych, ale także miejsc, gdzie są wytwarzane, chcemy aby nasza sieć była jak największa" - powiedział w środę podczas konferencji prasowej członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

Wraz z certyfikatami przystępujący do sieci otrzymali także charakterystyczne biało-niebieskie tablice, które mają być umieszczone na zewnątrz firmowych lokali.

"Tablica ta jest symbolem dobrego smaku i wyjątkowej jakości, żywności zdrowej, ekologicznej i tradycyjnej" - dodał marszałek Grabowski.

Promocja lokalnej i regionalnej żywności to idea, która przyświeca Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego, którego członkiem jest sieć wielkopolska.

Sieć ma ułatwić konsumentom i turystom odnalezienie oraz spróbowanie lokalnej i regionalnej żywności w Europie. Funkcjonowanie Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego, obejmuje m.in. wykorzystywanie wspólnego logo, stosowanie określonych kryteriów uczestnictwa dla przedsiębiorstw, wspólny marketingu i działania na szczeblu regionalnym i europejskim.

Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego działają w 24 regionach 8 państw europejskich skupiając nie tylko producentów żywności, ale także dostarczycieli surowców, czyli hodowców, ogrodników, rolników, hurtownie, sklepy z tradycyjną żywnością lokalną, restauracje i kawiarnie.(PAP)

kpr/ mki/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)