Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowi dyrektorzy ośrodków TVP w Lublinie i Białymstoku

0
Podziel się

Zarząd Telewizji Polskiej odwołał w
poniedziałek dyrektora ośrodka TVP w Lublinie Tomasza Rakowskiego
oraz dyrektora ośrodka w Białymstoku Wojciecha Straszyńskiego.

bEiMWwMR

Zarząd Telewizji Polskiej odwołał w poniedziałek dyrektora ośrodka TVP w Lublinie Tomasza Rakowskiego oraz dyrektora ośrodka w Białymstoku Wojciecha Straszyńskiego.

Od wtorku obowiązki szefa TV Lublin będzie pełnił Dariusz Sienkiewicz, a obowiązki dyrektora TV Białystok Władysław Prochowicz - poinformowała w poniedziałek TVP w komunikacie.

Odwołany został także zastępca dyrektora OTV Lublin ds. programowych Tadeusz Doroszuk; jego obowiązki pełnić będzie Paweł Chromcewicz.

bEiMWwMT

Łącznie z poniedziałkowymi odwołaniami nowy zarząd TVP (Piotr Farfał i Tomasz Rudomino) wymienił już dyrektorów w 13 z 16 regionalnych oddziałów TVP. Wcześniej stanowiska stracili szefowie oddziałów w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Rzeszowie i Wrocławiu, Kielcach, Gorzowie Wlkp., Bydgoszczy, Poznaniu, Gdańsku i Szczecinie.

Wymianę dyrektorów musi jeszcze zatwierdzić rada nadzorcza TVP.

Dariusz Sienkiewicz w latach 2004-2005 był redaktorem naczelnym pisma "Lubelska Przedsiębiorczość". Od 2007 r. współpracuje z Wydawnictwem Akcji Katolickiej Archidiecezji Lubelskiej. Jest członkiem kolegium redakcyjnego pism "Wiara i Kultura: Informator Lubelski" oraz "Wiara i Życie: Reporter". Od 2008 r. członek Rady Programowej OTV Lublin. Absolwent Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie - Wydział Artystyczny - poinformował zespół rzecznika prasowego TVP w komunikacie.

Władysław Prochowicz od 1984 r. dziennikarz Polskiego Radia Białystok pełniący m.in. funkcję kierownika Redakcji Programów dla Mniejszości Narodowych i kierownika Redakcji Internetowej. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego - Wydział Rusycystyki, Slawistyki i Lingwistyki Stosowanej - czytamy w komunikacie.(PAP)

bEiMWwMZ

itm/ mow/

bEiMWwNu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)