Notowania

nowicka
08.02.2013 06:52

Nowicka nie zrezygnuje? Dziś kluczowe głosowanie

- Zostałam potraktowana w instrumentalny sposób - mówi posłanka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

[aktualizacja: 09:58]

*Wyjaśniła się przyszłość Wandy Nowickiej na stanowisku wicemarszałka. Nie została odwołana. *

Za odwołaniem posłanki z funkcji głosowało tylko 45 posłów, przeciwko było 245, 13 wstrzymało się od głosu. Po głosowaniu Wanda Nowicka wyszła na trybunę i zapowiedziała, że nie zamierza ustępować.

Jak dodała, przez ostatnie dwa tygodnie czuła się potraktowana instrumentalnie i nie czuła się winna stawianych jej zarzutów. Ruch Palikota wycofał jej rekomendację po tym jak okazało się, że wraz z innymi wicemarszałkami przyjęła premię. Ugrupowanie wystawiło też kandydaturę Anny Grodzkiej.

Wanda Nowicka podziękowała posłom za utrzymanie jej na stanowisku. Jej zdaniem, to utwierdza ją w przekonaniu, że nie było merytorycznych podstaw do składania rezygnacji. _ - To solidarność ponad podziałami partyjnymi. _ - dodała Nowicka. I - jak dodała - czuje się reprezentantką kobiet, o których prawa walczy i tych, którzy wiedzą, że prawa kobiet są prawami człowieka. Nowicka zapewniła, że funkcję wicemarszałka będzie sprawować najlepiej jak potrafi..

Dwa tygodnie temu klub Ruchu Palikota wycofał poparcie dla Nowickiej, jako wicemarszałka Sejmu. Decyzja ta to pokłosie przyjęcia przez Nowicką nagrody za 2012 rok - nagrody takie otrzymali wszyscy wicemarszałkowie oraz marszałek Sejmu; wszyscy też ostatecznie zapowiedzieli przekazanie nagród na cele społeczne. Posłowie Ruchu Palikota zdecydowali, że nową kandydatką na wicemarszałka Sejmu będzie posłanka Anna Grodzka.

Tagi: nowicka, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz