Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowy cennik opłat na lotnisku w Modlinie

0
Podziel się

Linie lotnicze, które uruchomią regularne połączenie do krajów UE z
warszawskiego lotniska w Modlinie otrzymają w pierwszym roku latania 50 proc. zniżki, w drugim - 40
proc., w trzecim - 30 proc., a w czwartym - 20 proc. - wynika z nowego cennika opłat lotniskowych.

bEpFSyWJ

Linie lotnicze, które uruchomią regularne połączenie do krajów UE z warszawskiego lotniska w Modlinie otrzymają w pierwszym roku latania 50 proc. zniżki, w drugim - 40 proc., w trzecim - 30 proc., a w czwartym - 20 proc. - wynika z nowego cennika opłat lotniskowych.

Rzeczniczka prasowa lotniska w Modlinie Magdalena Bojarska poinformowała, że od wtorku w porcie obowiązuje cennik opłat lotniskowych z nowym systemem zniżek.

"W cenniku wprowadzono zniżki do 99 proc. za lądowanie dla przewoźników, którzy uruchomią nowe trasy" - poinformowała.

bEpFSyWL

W przypadku nowego połączenia regularnego, okres obowiązywania zniżki rozpoczyna się od dnia wykonania pierwszego lotu na tym połączeniu i wynosi 4 lata.

W przypadku nowego, regularnego połączenia poza obszar UE wielkość zniżki za pierwszy rok wynosi 70 proc., za drugi rok - 60 proc., za trzeci rok - 50 proc., a za czwarty rok - 30 proc. Jeśli chodzi o połączenia długodystansowe - analogicznie - za pierwszy rok - 99 proc. zniżki, i w kolejnych latach 80 proc., 60 proc. i 40 proc.

Lotnisko wprowadziło 99 proc. zniżki od opłaty za lądowanie oraz opłat pasażerskich dla przewoźnika wykonującego lot promocyjny.

Za rejsy w godzinach nocnych można uzyskać upusty w opłacie za lądowanie rzędu 50 proc.

bEpFSyWR

"Przewoźnicy będą też mogli uzyskać zniżki w opłatach pasażerskich do 87,5 proc. Maksymalną zniżkę w opłacie pasażerskiej otrzymają ci przewoźnicy, którzy rocznie obsłużą ponad 3 mln pasażerów rocznie" - przekazała Bojarska.

Zniżka od opłaty pasażerskiej na połączeniach regularnych w przypadku obsłużenia z lotniska więcej niż 50 tys. pasażerów rocznie zależy od ilości pasażerów przewiezionych przez przewoźnika. W przypadku przewiezienia pasażerów (odlatujących i przylatujących) od 50 do 100 tys. opłata za jednego pasażera odlatującego wynosi 36 zł, od 100 tys. do 300 - 32 zł, od 300 - do 500 - 30 zł., a powyżej 3 mln - 5 zł.

"Nowy cennik premiuje loty czarterowe i operacje lotnicze poza godzinami szczytu. Ma on także na celu stymulację szybkiego wzrostu liczby obsługiwanych pasażerów i nowych tras regularnych" - wskazała Bojarska.

Port lotniczy w Modlinie uruchomiono 15 lipca ubiegłego roku, ale już po kilku miesiącach, pod koniec grudnia został zamknięty w związku z problemami z nawierzchnią pasa startowego. Samoloty powróciły na to lotnisko dopiero we wrześniu tego roku. (PAP)

bEpFSyWS

aop/ mki/

bEpFSyXm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)