Notowania

wojna w libii
23.09.2011 14:06

Nowy rząd Libii powstanie w najbliższych dniach

Powołanie rządu tymczasowego Libii nastąpi już w najbliższych dniach - poinformował rzecznik Narodowej Rady Libijskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

_ Uzgodniliśmy liczbę ministerstw i obsadę najważniejszych resortów. W rządzie będzie 22 ministrów i jeden wicepremier. Będzie to zwarty rząd, rząd na czas kryzysu _ - powiedział Hafiz Ghoga, *rzecznik Narodowej Rady Libijskiej. *

Rząd tymczasowy Libii ma sprawować władzę do pierwszych wyborów i będzie miał za zadanie opracować projekt nowej konstytucji kraju.

Narodowa Rada Libijska, która została uznana przez ONZ za oficjalnego reprezentanta narodu libijskiego, ogłosiła 2 września, że zamierza kierować krajem do czasu wyborów do Zgromadzenia Konstytucyjnego. Mają się one odbyć za osiem miesięcy. Później zostaną rozpisane wybory powszechne.

Czytaj więcej o Libii
[ ( http://static1.money.pl/i/h/207/t155855.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/misja;w;libii;bedzie;dluzsza;kaddafi;wciaz;zagraza;cywilom,255,0,918015.html) Misja NATO trwa. Kaddafi wciąż groźny? NATO zdecydowało się na przedłużenie o kolejne trzy miesiące operacji powietrzno-morskiej w Libii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t156743.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/powstancy;osaczyli;kaddafiego;jego;rodzinne;miasto;padnie,81,0,912977.html) Osaczyli Kaddafiego. To już koniec? Rebelianci zajmują ostatnie bastiony sił wiernych dyktatorowi.
Tagi: wojna w libii, libia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz