Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowy Sącz: Pozwolenie na budowę obwodnicy północnej

0
Podziel się

Prezydent Nowego Sącza otrzymał od wojewody małopolskiego pozwolenie na
budowę kluczowej inwestycji dla miasta - obwodnicy północnej wraz z mostem na Dunajcu. W wyniku
rozstrzygniętego przetargu zadanie zrealizuje firma Intercor z Zawiercia za prawie 98 mln zł.

bEgxtrKd

Prezydent Nowego Sącza otrzymał od wojewody małopolskiego pozwolenie na budowę kluczowej inwestycji dla miasta - obwodnicy północnej wraz z mostem na Dunajcu. W wyniku rozstrzygniętego przetargu zadanie zrealizuje firma Intercor z Zawiercia za prawie 98 mln zł.

Jak poinformował w czwartek Urząd Miasta Nowego Sącza, decyzja wojewody ma rygor natychmiastowej wykonalności, dzięki czemu prace budowlane mogą się zacząć już w tym miesiącu. Ich zakończenie zaplanowano na lipiec 2015 roku.

Inwestycja obejmuje budowę drogi klasy głównej przyspieszonej od skrzyżowania ul. Tarnowskiej i ul. Witosa do ul. Marcinkowickiej. Około 2-kilometrowy odcinek obwodnicy będzie częścią drogi krajowej nr 28 Zator - Przemyśl. Nad torami kolejowymi, ulicą Dunajcową i rzeką Dunajec przewiduje się budowę nowego mostu.

bEgxtrKf

Oprócz jezdni o dwóch pasach ruchu o szerokości każdy po 3,5 m zbudowany zostanie też chodnik ze ścieżką rowerową.

Zgodnie z rozstrzygniętym przetargiem, w którym wpłynęło siedem ofert, obwodnicę wybuduje firma Intercor z Zawiercia. Zaoferowała ona najniższą cenę wynoszącą blisko 98 mln zł.

Większość kosztów budowy nowej trasy zostanie pokrytych z funduszy UE, pozostałe środki będą pochodzić z budżetu miasta.

W sierpniu zeszłego roku Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu rozstrzygnęło przetarg na budowę 6-kilometrowej obwodnicy zachodniej miasta, która pobiegnie od skrzyżowania z obwodnicą Starego Sącza i Podegrodzia do Biczyc Dolnych, gdzie połączy się z drogą krajową nr 28 oraz obwodnicą północną Nowego Sącza. Inwestycja o wartości blisko 35,4 mln zł brutto ma zostać zrealizowana do 29 maja 2015 roku. (PAP)

bEgxtrKl

rgr/ mki/

bEgxtrKG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)