Notowania

obama
08.04.2011 18:40

Obama do Polaków: Tragedia pokazała moc ducha

Prezydent USA w specjalnym oświadczeniu upamiętnił ofiary katastrofy pod Smoleńskiem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(willwhitedc/CC/Flickr)

Prezydent USA Barack Obama w specjalnym oświadczeniu oddał cześć pamięci ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Podkreślił też, że tragedia nie _ złamała ducha narodu polskiego. _

_ - W momencie, kiedy naród polski upamiętnia pierwszą rocznicę tragicznej śmierciprezydenta Lecha Kaczyńskiego, pierwszej damy Marii Kaczyńskiej i całej delegacji prezydenckiej, łączę się wraz z narodem amerykańskim, w tym z liczną Polonią amerykańską, aby uczcić pamięć tych 96 polskich patriotów _ - czytamy w oświadczeniu prezydenta.

Obama podkreślił, że tragedia 10 kwietnia 2010 r. nie złamała ducha narodu polskiego i przypomniał o przyjaźni i sojuszu Polski z USA. - _ Obrazy wraku samolotu w Smoleńsku i śmierć tylu wybitnych przywódców i dowódców wojskowych, którzy prowadzili Polskę do demokracji i dobrobytu, głęboko nami wstrząsnęła. Jednocześnie jednak budujące sceny ludzi gromadzących się na ulicach wypełnionych zniczami i kwiatami, zarówno w Polsce, jak i w USA, ukazały prawdziwą siłę, wytrwałość i moc polskiego ducha, a także nierozerwalne więzi między naszymi krajami _ - stwierdza oświadczenie.

Prezydent nawiązał w nim również do zapowiedzianej na maj swojej pierwszej wizyty w Polsce. - _ Polska jest jednym z najsilniejszych i najbliższych sojuszników Ameryki i cieszę się, że będę miał okazję do pogłębienia naszych trwałych stosunków i kontynuowania pracy tych, którzy zginęli rok temu, w trakcie mojej wizyty w Warszawie w przyszłym miesiącu _ - oświadczył Obama.

Kancelaria Prezydenta Bronisława Komorowskiego uznała, że oświadczenie Obamy jest wzruszającym i budującym gestem. MSZ odnotowuje je z satysfakcją._ - To wzruszający i budujący gest solidarności i pamięci o tak bolesnej dla Polaków rocznicy _ - tak do oświadczenia prezydenta Obamy odniosła się dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Joanna Trzaska-Wieczorek. Z kolei rzecznik MSZ Marcin Bosacki powiedział, że resort spraw zagranicznych z satysfakcją odnotowuje, iż _ prezydent USA pamięta o tak bolesnej i ważnej dla Polaków rocznicy _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/251/t20475.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/fotyga;i;macierewicz;znow;leca;do;usa,3,0,767235.html) Fotyga i Macierewicz znów lecą do USA Politycy chcą namawiać do powołania międzynarodowej komisji w sprawie katastrofy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/195/t95683.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/amerykanie;pomoga;nam;w;sprawie;smolenska,232,0,641256.html) Amerykanie pomogą nam w sprawie Smoleńska Według mediów eksperci odpowiedzą m.in. czy można zrobić sztuczną mgłę.
Tagi: obama, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz