Notowania

obama
28.10.2008 05:54

Obama miał zginąć?

Dwaj neonaziści planowali zamach na kandydata Demokratów do prezydenckiego fotela i ponad setki innych osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

ac">fot: PAP/EPA[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://www.money.pl/galeria/senator;barack;obama;na;wiecu;wyborczym;w;ohio,galeria,1666,0.html) *Władze amerykańskie poinformowały w poniedziałek o aresztowaniu dwóch osób, które zamierzały zabić kandydata Demokratów na prezydenta USA Baracka Obamę i inne osoby - podała agencja Reutera. *

Jedna z amerykańskich agencji rządowych poinformowała w o udaremnieniu spisku, którego celem było zabicie Obamy oraz zabicie 102 czarnoskórych osób w stanie Tennessee.

W ujawnionych w poniedziałek zeznaniach sądowych agenci twierdzą, że udaremnili plany okradzenia przez dwóch neonazistowskich skinheadów sklepu z bronią i przeprowadzenia zamachu na szkołę średnią uczącą głównie czarnoskórą młodzież.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ McCain wciąż wierzy. Sondaże ani drgną ]( http://news.money.pl/artykul/mccain;wciaz;wierzy;sondaze;ani;drgna,186,0,380090.html )
* [ Obama prowadzi w kluczowych stanach ]( http://news.money.pl/artykul/obama;prowadzi;w;kluczowych;stanach,158,0,380062.html )
* [ Dla jak wielu Amerykanów rasa nie ma znaczenia? ]( http://news.money.pl/artykul/dla;jak;wielu;amerykanow;rasa;nie;ma;znaczenia,49,0,379953.html )
* [ McCain: Prezydentura Obamy będzie groźna dla USA ]( http://news.money.pl/artykul/mccain;prezydentura;obamy;bedzie;grozna;dla;usa,175,0,379567.html )

Agent specjalny Jim Cavanaugh z oddziału Biura ds. Alkoholu, Narkotyków, Broni Palnej i Materiałów Wybuchowych w Nashville powiedział, że dwóch młodych skinheadów zamierzało zastrzelić 88 czarnoskórych osób i ściąć głowę kolejnym 14. Liczby 88 i 14 mają dla neonazistów znaczenie symboliczne.

Ostatnim celem skinheadów miał być Obama. _ Powiedzieli, że to będzie ich ostatnie dzieło, że spróbują zabić senatora Obamę. Nie sądzili, by im się to miało udać; przypuszczali, że zginą podczas zamachu _ - powiedział Cavanaugh.

Tagi: obama, wiadomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz