Notowania

obama
07.10.2008 07:46

Obama minimalnie prowadzi w sondażach

Tylko trzy punkty procentowe dzielą kandydatów do fotela prezydenckiego w USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Zaledwie trzema punktami procentowymi Demokrata Barack Obama wyprzedza Republikanina Johna McCaina w wyścigu o fotel prezydencki na miesiąc przed wyborami w USA - wynika z opublikowanego we wtorek sondażu Reuters/C- SPAN/Zogby.

Czarnoskóry senator z Illinois ma poparcie 48 proc. Amerykanów, którzy zapowiadają, że będą głosować w wyborach; na senatora z Arizony zagłosowałoby 45 proc. takich potencjalnych wyborców.

Sondaż pokazuje, że Obama prowadzi z McCainem 49 proc. do 42 proc. wśród wyborców niezależnych oraz 51 proc. do 42 proc. wśród kobiet. Te dwie grupy wyborców mają zdecydować o końcowym rezultacie głosowania.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Debata pomogła Obamie ]( http://news.money.pl/artykul/debata;pomogla;obamie,60,0,373564.html )
* [ McCain w odwrocie, Obama na fali ]( http://news.money.pl/artykul/mccain;w;odwrocie;obama;na;fali,36,0,374564.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Na 47-letniego Obamę zagłosowałoby 9 na 10 czarnoskórych wyborców; prowadzi on również wśród latynosów, ludzi młodych i o dochodach poniżej 50 tysięcy dolarów rocznie.

72-letni McCain może liczyć na poparcie mężczyzn, ludności białej, starszego elektoratu, katolików i zarabiających powyżej 100 tysięcy dolarów rocznie.

Z sondażu wynika również, że każdy z kandydatów może liczyć na mocne poparcie swej partii - 9 na 10 członków zarówno Partii Republikańskiej, jak i Partii Demokratycznej zagłosowałoby na swego kandydata.

Margines błędu w tym badaniu wynosi 2,8 pkt proc. 4 proc. ankietowanych wciąż nie wie, na kogo zagłosuje. Sondaż przeprowadzono od soboty do poniedziałku, po debacie dwójki kandydatów na wiceprezydenta USA - Republikanki Sarah Palin i Demokraty Joe Bidena.

W nocy z wtorku na środę czasu polskiego na Belmont University w Nashville dojdzie do drugiej debaty przedwyborczej Obamy i McCaina.

Tagi: obama, wiadomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz