Notowania

Edward Snowden
05.09.2013 21:28

Obama obiecał prezydentowi Meksyku śledztwo

Ma ono dotyczyć szpiegowania przez amerykański wywiad jego rozmów telefonicznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Źródła oficjalne Meksyku podały, że uczynił to w _ bardzo serdecznej rozmowie telefonicznej _.

Źródła te wyjaśniły, że obaj prezydenci, którzy uczestniczą w szczycie G20 w Sankt Petersburgu, rozmawiali krótko przez telefon, a Obama obiecał odpowiedzieć na meksykańską notę dyplomatyczną.

Prezydent Pena Nieto wyraził w środę nadzieję, że będzie mógł odbyć z prezydentem USA nieformalne spotkanie w sprawie _ przypuszczalnych aktów szpiegostwa _.

Meksykański przywódca powiedział, że spodziewa się, iż ten kontakt posłuży do _ całkowitego wyjaśnienia _ stanowiska Meksyku, który uważa, że _ jeśli istniały akty szpiegostwa lub poczynania niezgodne z prawem _, jego kraj _ potępia je i dezaprobuje _ oraz domaga się ustalenia, kto za tym stoi.

Już w ubiegły poniedziałek rząd meksykański zwrócił się do USA z żądaniem _ dogłębnego dochodzenia _ w sprawie _ domniemanych aktów szpiegostwa w stosunku do obywateli Meksyku _ i wskazania odpowiedzialnych za nie.

Brazylijski kanał telewizyjny Globo poinformował w dniu rozpoczęcia szczytu G20 w Sankt Petersburgu, że prezydent Brazylii Dilma Rousseff, uczestnicząca w szczycie G20 w Sankt Petersburgu, wstrzymała wyjazd do Waszyngtonu delegacji, która miała przygotować jej październikowe spotkanie w stolicy USA z prezydentem Obamą.

O losach wizyty ma zadecydować wszczęcie przez stronę amerykańską śledztwa w sprawie ujawnionych przez Edwarda Snowdena podsłuchów jej rozmów telefonicznych i szpiegowania jej poczty elektronicznej oraz zagwarantowanie, że należą do przeszłości.

Czytaj więcej w Money.pl
To spotkanie zaważyło na stosunkach z Rosją - _ Propozycje Amerykanów są niewystarczające dla osiągnięcia kompromisu _ - powiedział po spotkaniu Siergiej Riabkov.
"To pewne! USA uderzą". Asad nie ma szans Komisja Senatu USA stosunkiem głosów 10 do 7 już opowiedziała się za interwencją w Syrii.
Prosi o ułaskawienie. Wyjdzie z więzienia? Podczas procesu w Fort Meade 25-letni Manning uznany został za winnego szpiegostwa, zdrady tajemnicy państwowej, oszustw komputerowych i kradzieży.
Tagi: Edward Snowden, obama, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz