Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Obama podpisał ustawę o wolności słowa na świecie

0
Podziel się

Prezydent Obama podpisał w poniedziałek w Białym Domu Ustawę o Wolności
Słowa, która ma na celu silniejsze promowanie przez USA na świecie swobód prasy i innych mediów.

bEhEQNCd

*Prezydent Obama podpisał w poniedziałek w Białym Domu Ustawę o Wolności Słowa, która ma na celu silniejsze promowanie przez USA na świecie swobód prasy i innych mediów. *

Ustawa zobowiązuje Departament Stanu do szerszego uwzględnienia kwestii wolności mediów w swoich dorocznych raportach o przestrzeganiu praw człowieka na świecie. Autorzy raportów będą musieli gruntownie badać udział rządów w tłumieniu wolności słowa.

Do uchwalenia ustawy przez Kongres doszło pod wpływem tragicznej historii amerykańskiego dziennikarza Daniela Pearla, korespondenta "Wall Street Journal", który w 2002 r. został porwany i zamordowany w Pakistanie przez ekstremistów islamskich.

bEhEQNCf

Czołowym sprawcą tej zbrodni był Chalid Szejk Mohammed, organizator ataku na USA 11 września 2001 r. Mordercy, którzy obcięli Pearlowi głowę podkreślali, że zginął, ponieważ był z pochodzenia Żydem.

Prezydent podpisał ustawę w obecności wdowy po zamordowanym dziennikarzu, Mariane Pearl, jego syna Adama, który urodził się już po jego śmierci, oraz rodziców Pearla.

tzal/ ro/

bEhEQNCG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)