Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
obama
25.09.2009 07:41

Obama w ogniu krytyki. Za decyzję o tarczy

Kongresmani są zaskoczeni sposobem powiadomienia sojuszników.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Amerykańscy kongresmani, reprezentujący zarówno Partię Republikańską, jak i Demokratyczną skrytykowali administrację prezydenta Baracka Obamy za zaskakujący Kongres i sojuszników USA sposób ogłoszenia decyzji o zmianie zasad projektowanej obrony przeciwrakietowej. *

Parlamentarzyści wskazywali, że o decyzji dowiadywali się ze środków masowego przekazu zanim rząd ich o niej poinformował, a sojuszników z NATO budzono w środku nocy, by im to zakomunikować.

_ - Jestem oburzona słabym komunikowaniem się i konsultowaniem z naszymi sojusznikami, co naprawdę można było przeprowadzić w dużo lepszy sposób _ - powiedziała republikańska senator Susan Collins do zastępczyni ministra obrony Michele Flournoy, przesłuchiwanej przez senacką komisję sił zbrojnych.

[

Brak wiz do USA zamiast tarczy? To inne sprawy ]( http://news.money.pl/artykul/prezydent;brak;wiz;do;usa;zamiast;tarczy;to;inne;sprawy,47,0,536879.html )

Według Flournoy, pospieszne poinformowanie o decyzji prezydenta miało zapobiec temu, aby sprawa stała się tematem przecieków. _ Także wolelibyśmy mieć więcej czasu na konsultacje i prezentację, ale przecieki i spekulacje w prasie zmusiły nas w pewien sposób do szybszego wyłożenia sprawy _ - powiedziała przedstawicielka Pentagonu.

Tagi: obama, wiadomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz