Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
katastrofa smoleńska
18.02.2011 15:58

Obchody tragedii smoleńskiej na Okęciu?

Bogdan Klich będzie zabiegał o to, by rodziny ofiar spotkały się tam, skąd samolot poleciał w rejs.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Minister obrony narodowej Bogdan Klich popiera pomysł bliskich ofiar katastrofy smoleńskiej, którzy w rocznicę tej tragedii chcą zorganizować uroczystości na płycie lotniska wojskowego Okęcie.

Część bliskich ofiar, m.in. generała Franciszka Gągora i rodziny członków załogi tupolewa, chce zorganizować 10 kwietnia uroczystość na lotnisku Okęcie. Miałaby się ona rozpocząć w godzinę wylotu tupolewa do Smoleńska.

_ - Decyzję już dawno podjąłem o tym, że będzie wsparcie tej idei _ - oświadczył Klich.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/237/t94701.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/rosjanie;twardo;na;kontrolerow;nikt;nie;wplywal,5,0,774149.html) Rosjanie twardo: na kontrolerów nikt nie wpływał
Najnowsza propozycja rodzin ofiar katastrofy, które są w kontakcie z Kancelarią Prezydenta, dotyczy obchodów rocznicy w dniach 9-10 kwietnia i uwzględnia zmiany zaproponowane do wstępnej propozycji Ewy Komorowskiej - wdowy po wiceministrze obrony Stanisławie Komorowskim.

Zgodnie z ustaleniami w przeddzień państwowych obchodów - 9 kwietnia - miałaby mieć miejsce pielgrzymka rodzin na miejsce katastrofy, do Smoleńska. Ma w niej wziąć udział pierwsza dama Anna Komorowska.

Dokładny scenariusz uroczystości w Smoleńsku ma zostać przedstawiony na początku marca. Według wstępnych planów wylot rodzin nastąpi między 3 a 4 rano, a powrót do Warszawy w godzinach wieczornych 9 kwietnia.

Następnego dnia - 10 kwietnia - o godz. 7.20 (dokładnie w rocznicę wylotu do Smoleńska Tu-154M z prezydentem Lechem Kaczyńskim i 95 członkami delegacji na pokładzie) przewidziana jest msza święta na płycie lotniska wojskowego Okęcie. Rodziny ofiar katastrofy chcą, by była to prywatna uroczystość, wyłącznie z ich udziałem, bez polityków i mediów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/106/t132202.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/polacy;odpowiedzieli;rosjanom;trwa;pojedynek;prokuratorow,108,0,773996.html) Polacy odpowiedzieli Rosjanom. Trwa pojedynek prokuratorów Seremet: badania dotyczące przygotowań do lotu do Smoleńska zakończą się za kilka tygodni.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t132144.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/miller;o;raporcie;rejestr;bledow;i;to;bardzo;powaznych,216,0,773848.html) Miller o raporcie: Rejestr błędów i to bardzo poważnych Szef MSWiA zapowiada, że polski raport na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej będzie bolesny dla naszej dumy narodowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/18/t132114.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosja;znow;gra;smolenskiem;polska;odpowiada;propaganda,29,0,773661.html) Rosja znów gra Smoleńskiem. Polska odpowiada: Propaganda Rosjanie znów całą winą za katastrofę Smoleńską obarczyli polskich pilotów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/166/t46502.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/szef;mon;o;konferencji;ruch;uprzedzajacy,108,0,773740.html) Szef MON o konferencji: ruch uprzedzający Bogdan Klich uważa, że rosyjska konferencja to klasyczny zabieg propagandowy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/137/t131465.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/klich;krytykuje;rosjan;propaganda;i;kuriozalne;zarzuty,18,0,773650.html) Klich krytykuje Rosjan: propaganda i kuriozalne zarzuty Były akredytowany przy MAK uważa, że Rosjanie powinni _ popatrzeć na swoje błędy _.
Tagi: katastrofa smoleńska, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz