Notowania

chmura
01.07.2009 22:59

Oberwanie chmury nad aglomeracją trójmiejską

#

Podziel się
Dodaj komentarz

#

dochodzi inf. o przywróceniu płynnego ruchu pociągów

01.07. Gdańsk (PAP) - Zalane ulice, torowiska i piwnice - to efekt oberwania chmury nad aglomeracją trójmiejską w środę po południu. Miejscami spadł też grad. W centrum Gdańska z powodu dużej ilości wody były kłopoty z przejechaniem wieloma ulicami.

Marcin Czeczatka z IMiGW w Gdyni powiedział PAP, że w ciągu 15 minut miejscami spadło 12-15 litrów wody na metr kwadratowy. "To jakby wylać wiadro wody na powierzchnię jednego metra" - dodał. Poinformował, że średnio w Polsce miesięcznie spada około 50 litrów wody na m kw.

Kpt. Marek Kaczor z Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa w Gdańsku poinformował PAP, że w sumie Straż Pożarna przyjęła 117 zgłoszeń dotyczących głównie zalanych piwnicach w Gdańsku, Gdyni i w powiecie wejherowskim. "W dwóch miejscach trwa jeszcze wypompowywanie wody" - powiedział Kaczor.

Ulewa spowodowała osunięcie się na tory fragmentu skarpy w wąwozie, którym przez centrum miasta biegnie linia kolejowa. "W miejscu, gdzie nastąpiło osunięcie, prowadzone były prace na skarpie i nie była ona jeszcze zabezpieczona" - wyjaśniła rzecznik spółki Polskie Linie Kolejowe Oddział Regionalny w Gdańsku Ewa Cymanowicz-Ginter.

Osuwisko spowodowało wstrzymanie na około dwie godziny ruchu pociągów na trasie Gdańsk-Tczew. Po jakimś czasie udało się odblokować jeden z dwóch torów, ale występowały duże utrudniania w ruchu. Kolej wprowadziła autobusową komunikację zastępczą.

Jak powiedział PAP późnym wieczorem jeden z dyżurnych pracowników spółki Polskie Linie Kolejowe SA, udało się już udrożnić drugi tor i w tej chwili ruch odbywa się płynnie, choć pociągi pokonują odcinek, w którym nastąpiło osuwisko z ograniczoną prędkością. (PAP)

aks/

Tagi: chmura, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz