Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Obniżają się stany wody na Wiśle w Pomorskiem

0
Podziel się

Obniżają się stany wody na Wiśle w Pomorskiem - poinformował PAP w środę
dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku Rafał Grzeszkiewicz. Od wtorku
przez województwo przepływa fala kulminacyjna na Wiśle.

bEgnvrFh

Obniżają się stany wody na Wiśle w Pomorskiem - poinformował PAP w środę dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku Rafał Grzeszkiewicz. Od wtorku przez województwo przepływa fala kulminacyjna na Wiśle.

Dyżurny powiedział, że minionej nocy stan wody na Wiśle w Tczewie spadł o 10 cm, do 1022 cm. Maksymalny stan w tym miejscu, 1042 cm zanotowano we wtorek przed południem. Obniżają się także stany wody w innych wodowskazach na Wiśle w regionie.

Dyżurny poinformował, że fala powodziowa swobodnie spływa do Bałtyku, czemu sprzyja także korzystny południowo-zachodni wiatr. Zaznaczył, że minionej nocy nie zaobserwowano poważnych przesiąków w wałach przeciwpowodziowych.

bEgnvrFj

We wtorek zanotowano przesiąkanie wałów w kilkunastu miejscach, głównie w powiatach tczewskim, sztumskim i kwidzyńskim. Strażacy szybko dodatkowo zabezpieczyli wały w tych miejscach. W Pomorskiem dotychczas nie było konieczności ewakuacji mieszkańców.

W ponad 30 szkołach i przedszkolach w gminach: Sztutowo, Nowy Dwór Gdański, Stegna i Ostaszewo od wtorku nie odbywają się zajęcia. Są odwołane do piątku.(PAP)

bls/ jbr/

bEgnvrFK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)