Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

OBOP dla TVP: 63 proc. Polaków za referendum ws. służby zdrowia

0
Podziel się:

63 proc. Polaków popiera pomysł
przeprowadzenia referendum w sprawie reformy służby zdrowia, 31
proc. respondentów jest przeciwnych - wynika z najnowszego sondażu
TNS OBOP dla "Forum" w TVP Info.

63 proc. Polaków popiera pomysł przeprowadzenia referendum w sprawie reformy służby zdrowia, 31 proc. respondentów jest przeciwnych - wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP dla "Forum" w TVP Info.

We wtorek prezydent Lech Kaczyński zapowiedział w swym orędziu, że zwróci się do Senatu z wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie prywatyzacji ochrony zdrowia. Rząd jest takiemu pomysłowi przeciwny. Premier Donald Tusk ocenił, że to mało prawdopodobne, by parlament zaakceptował taką propozycję.

TNS OBOP zapytał także o ocenę wypowiedzi przedstawicieli rządu w sprawie kryzysu finansowego. Według sondażu 70 proc. respondentów nie wierzy w zapewnienia rządu, że polski rynek finansowy jest bezpieczny, przeciwnego zdania jest 23 proc. ankietowanych, a siedem proc. nie umiało odpowiedzieć na to pytanie.

Od kilkunastu dni narasta kryzys w światowej gospodarce. W piątek doszło do kolejnych spadków na europejskich giełdach, na największych z nich odnotowano blisko 10-proc. obniżenie kursów akcji. Tymczasem przedstawiciele rządu uspokajają, że ogólna kondycja gospodarcza kraju jest dobra. Minister finansów Jacek Rostowski powiedział w Sejmie, że "Polska jest jednym z najlepiej przygotowanych krajów na obecne, trudne czasy".

TNS OBOP zrealizował sondaż telefoniczny w dniach 8 -9 października na grupie ogólnopolskiej, reprezentatywnej 1000 osób powyżej 18. roku życia. (PAP)

wni/ woj/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)