Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

OBOP: ustawa medialna służy zmianom personalnym w mediach publicznych

0
Podziel się:

Nowa ustawa medialna ma służyć
przeprowadzeniu zmian personalnych w mediach publicznych - to
odpowiedź, jaką najczęściej wskazywali respondenci, których o
zdanie w tej sprawie spytał TNS OBOP w sondażu przeprowadzonym dla
programu "Forum" w TVP Info.

Nowa ustawa medialna ma służyć przeprowadzeniu zmian personalnych w mediach publicznych - to odpowiedź, jaką najczęściej wskazywali respondenci, których o zdanie w tej sprawie spytał TNS OBOP w sondażu przeprowadzonym dla programu "Forum" w TVP Info.

Za taką opcją opowiedziało się 19 proc. pytanych. Niewiele mniej, bo 17 proc. badanych uważa, że ustawa umożliwi prywatyzację mediów publicznych. 15 proc. uczestników sondażu wierzy, że zmiana prawa służyć ma odpolitycznieniu mediów publicznych, zaś przeciwnego zdania - ustawa doprowadzi do upolitycznienia publicznego radia i telewizji - jest 11 proc. pytanych.

Co dziesiąty ankietowany sądzi, że ustawa służy wzmocnieniu roli mediów publicznych na rynku, zaś siedem proc. uważa, że jest dokładnie przeciwnie.

Żadnej z powyższych odpowiedzi nie wskazała dokładanie jedna dziesiąta pytanych, zaś nieco ponad jedna czwarta (27 proc.) ankietowanych nie miała na ten temat zdania.

Projekt ustawy medialnej, który przewiduje m.in. likwidację abonamentu, a w zamian finansowanie TVP i Polskiego Radia z budżetu i zmianę liczebności władz mediów publicznych, jest w trakcie drugiego czytania w Sejmie. Do piątego maja trwać mają prace powołanej w piątek przez sejmową komisję kultury podkomisji do spraw projektu ustawy medialnej. Projekt popierają PO, PSL i SLD, przeciwne jest PiS.

TNS OBOP zrealizował sondaż telefoniczny w środę i czwartek, 22 i 23 kwietnia na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 1000 osób powyżej 18. roku życia. Odpowiedzi nie sumują się do 100, ponieważ można było wskazać dwie odpowiedzi. (PAP)

ral/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)