Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Obsypany pochwałami "Wyścig" Rona Howarda wchodzi do polskich kin

0
Podziel się

Obsypany przez krytyków pochwałami "Wyścig" w reżyserii Amerykanina Rona
Howarda wchodzi w piątek do kin w Polsce. Opowiada historię kierowców wyścigowych, mistrzów Formuły
1 - Nikiego Laudy i Jamesa Hunta. Grają ich Daniel Bruhl i Chris Hemsworth.

bEqsUCCt

Obsypany przez krytyków pochwałami "Wyścig" w reżyserii Amerykanina Rona Howarda wchodzi w piątek do kin w Polsce. Opowiada historię kierowców wyścigowych, mistrzów Formuły 1 - Nikiego Laudy i Jamesa Hunta. Grają ich Daniel Bruhl i Chris Hemsworth.

Ten film "wbije w fotel nawet tych, którzy nigdy w życiu nie obejrzeli wyścigu samochodowego" - napisał o "Wyścigu" (tytuł oryg. "Rush") krytyk z magazynu "Variety".

"Pasjonujący thriller"; "doskonały dramat o kondycji człowieka, w którym dwóch piekielnie utalentowanych kierowców prowokuje się nawzajem do podejmowania ryzyka w imię zwycięstwa"; "ten inteligentny, zuchwały film"; "Chris Hemsworth i Daniel Bruhl są znakomici - pierwszy jako nieokiełznany hedonista z Wielkiej Brytanii James Hunt; a Bruhl jako precyzyjny strateg z Austrii Niki Lauda"; "w +Wyścigu+ znajdziemy seks, luksus, sporą dawkę humoru oraz zapierającą dech w piersiach akcję na torze wyścigowym"; "najbardziej fascynujący materiał z wyścigów F1, jakie udało się zrealizować w historii filmu" - to opinie z recenzji publikowanych w "USA Today", "The Guardian", "Observer", "The Hollywood Reporter", "The Telegraph" i "Empire".

bEqsUCCv

Niki Lauda (ur. 1949), austriacki kierowca wyścigowy, trzykrotny mistrz Formuły 1, w 1976 roku zmierzał po drugi tytuł mistrza świata, gdy uległ groźnemu wypadkowi na niemieckim torze Nuerburgring. W ostatniej chwili z płonącego Ferrari wydobyli go inni kierowcy. Był jednak bardzo poparzony i miał uszkodzone płuca. Wydawało się, że etap kariery sportowej zostanie w ten sposób definitywnie zamknięty.

Tymczasem Lauda wrócił na tor już po sześciu tygodniach i do końca sezonu toczył walkę o tytuł. Przegrał jednym punktem, ale i tak wzbudził podziw świata za hart ducha. Po drugie mistrzostwo sięgnął rok później, a trzeci tytuł zdobył w 1984 r. Pamiątką po dramatycznych chwilach na torze Nuerburgring stały się blizny na jego twarzy.

Brytyjczyk James Hunt (ur. 1947) tytuł mistrza Formuły 1 wywalczył w 1976 r. "Przystojny playboy Hunt i błyskotliwy Lauda to dwaj najwięksi rywale. W życiu osobistym i na torze spychają się poza granice wytrzymałości fizycznej i psychicznej. Silniejsza od strachu jest tylko żądza wygranej. Nie było kobiety, która mogłaby im się oprzeć. Napędzani adrenaliną, żyjący na wysokich obrotach dwaj najlepsi kierowcy F1 pokażą, ile trzeba mieć odwagi, by zasłużyć na miano legendy. Przekonani, że śmierć zdarza się innym, przekroczą wszelkie granice" - tak bohaterów "Wyścigu" opisuje polski dystrubutor filmu.

Oprócz Hemswortha i Bruhla, w obsadzie są m.in. Olivia Wilde i Alexandra Maria Lara. Autorem zdjęć jest Anthony Dod Mantle, muzykę skomponował Hans Zimmer. "Wyścig" jest wspólną produkcją USA, Niemiec i Wielkiej Brytanii.

bEqsUCCB

Amerykański reżyser Ron Howard (ur. 1954) ma w dorobku m.in. filmy "Apollo 13" (1995), "Piękny umysł" (2001, nagrodzony czterema Oscarami, w tym w kategorii reżyseria), "Kod da Vinci" (2006), "Frost/Nixon" (2008).(PAP)

jp/ abe/

bEqsUCCW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)