Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ochrona zdrowia to pierwszy temat debat programowych Twojego Ruchu

0
Podziel się:

Tematami obrad mają być m.in. system finansowania ochrony zdrowia, profilaktyka, rola lekarzy pierwszego kontaktu.

Ochrona zdrowia to pierwszy temat debat programowych Twojego Ruchu
(Reporter)
bEDCpgUR

Konferencją programową w Lublinie nt. ochrony zdrowia rozpocznie się cykl 16 debat programowych, które do końca roku zorganizuje w różnych miastach Polski partia Twój Ruch. Konferencja w Lublinie odbędzie się w sobotę 26 października.

_ Ochrona zdrowia to temat najbardziej gorący. Środowisko lubelskie, także jako ośrodek akademicki, ma szczególnie wiele do powiedzenia w tej sprawie _ - powiedział w niedzielę w Lublinie na konferencji prasowej członek zarządu partii Twój Ruch Robert Kwiatkowski.

Tematami obrad mają być m.in. system finansowania ochrony zdrowia, profilaktyka, rola lekarzy pierwszego kontaktu. _ Wydaje się nam, że to są elementy szczególnie słabe, czy niedomagające w obecnym systemie ochrony zdrowia _ - dodał Kwiatkowski.

bEDCpgUT

Lubelska konferencja ma być pierwszą z cyklu konferencji programowych Twojego Ruchu. Będą one organizowane w różnych miastach, m.in. w Warszawie odbędzie się spotkanie na temat makroekonomii i przedsiębiorczości, w Opolu - energetyki, we Wrocławiu - kultury, w Katowicach - transportu oraz mieszkalnictwa, w Białymstoku - wymiaru sprawiedliwości, w Poznaniu - integracji europejskiej, w Bydgoszczy - praw i swobód obywatelskich.

Konferencjom programowym będą towarzyszyły wybory władz wojewódzkich partii.

_ Będziemy pracowali nad poszczególnymi elementami tego programu, tak żeby pod koniec roku zakończyć cały cykl - i wyborczy, i programowy, i na początku roku przedstawić opinii publicznej i wyborcom pełny, kompetentny program partii Twój Ruch _ - zaznaczył Kwiatkowski.

Kwiatkowski przyjechał do Lublina na spotkanie z członkami i sympatykami Stowarzyszenia Inicjatyw Samorządowych, które skupia osoby o poglądach centrolewicowych. Na spotkanie był zaproszony lider Twojego Ruchu Janusz Palikot, ale nie przyjechał, ponieważ w sobotę zmarła jego matka.

bEDCpgUZ

Czytaj więcej w Money.pl

bEDCpgVu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)