Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ochroniarze okradali łódzką fabrykę

0
Podziel się:

Łódzka policja zatrzymała 12 pracowników firmy
ochroniarskiej, podejrzanych o okradanie jednej z miejscowych
fabryk. Według informacji PAP ze źródeł zbliżonych do policji,
chodzi o zakład koncernu Gillette.

Łódzka policja zatrzymała 12 pracowników firmy ochroniarskiej, podejrzanych o okradanie jednej z miejscowych fabryk. Według informacji PAP ze źródeł zbliżonych do policji, chodzi o zakład koncernu Gillette.

Jak poinformował w poniedziałek PAP rzecznik łódzkiej policji podinsp. Mirosław Micor, w ostatnich dniach zatrzymanych zostało 12 pracowników zewnętrznej firmy ochroniarskiej, która została zatrudniona do ochrony zakładu - policja oficjalnie nie ujawnia nazwy - i paser. Sprawcy kradli m.in. maszynki do golenia, baterie i inne akcesoria produkowane w tej fabryce. Ich łupem padły towary o wartości 300 tys. zł.

Według policji szefem grupy był kierownik zmiany firmy ochroniarskiej. "Jak ustalono, część pracowników ochrony kradła gotowe produkty z terenu zakładu. Umówieni byli z kolegami, którzy pełnili służbę na bramach wejściowych tak, żeby nie byli poddawani kontroli" - wyjaśnił Micor.

Później kradzione wyroby trafiały do pasera, a ochroniarze dzielili się zyskami. Wszyscy podejrzani przyznali się do zarzucanych czynów. Zastosowano wobec nich dozory policyjne. Grozi im kara do pięciu lat więzienia.

Policjanci odzyskali kilka tysięcy sztuk maszynek do golenia i innych wyrobów, a na poczet przyszłych kar zabezpieczyli ponad 7,5 tys. zł i dwa samochody osobowe. (PAP)

szu/ wkr/ jbr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)