Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Od 12 maja - Ogólnopolski Tydzień Walki z Otyłością Psów i Kotów

0
Podziel się:

Epidemia otyłości, która stała się jedną z
przyczyn chorób cywilizacyjnych człowieka, dotarła do świata
zwierząt - twierdzą organizatorzy Ogólnopolskiego Tygodnia Walki z
Otyłością Psów i Kotów, który ma się rozpocząć 12 maja.

*Epidemia otyłości, która stała się jedną z przyczyn chorób cywilizacyjnych człowieka, dotarła do świata zwierząt - twierdzą organizatorzy Ogólnopolskiego Tygodnia Walki z Otyłością Psów i Kotów, który ma się rozpocząć 12 maja. *

Na czwartkowej konferencji prasowej w Warszawie, poprzedzającej akcję, prof. Piotr Ostaszewski, specjalista ds. żywienia zwierząt podkreślił, że otyłość psów i kotów w znacznym stopniu zasługuje na miano choroby. Wynika ona najczęściej z niepotrzebnego dokarmiania zwierząt, co jest spowodowane niewiedzą oraz chęcią tworzenia dodatkowych więzi emocjonalnych.

Na potrzeby kampanii stworzono serwis internetowy www.otylosczwierzat.pl. Są tam adresy lecznic, a także poradnia on- line, w której można zadać pytanie lekarzowi weterynarii i otrzymać kompleksową informację dotyczącą leczenia nadwagi u zwierząt.

W największych miastach Polski: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu oraz Poznaniu podczas Tygodnia pojawią się w parkach "Strażnicy psiej wagi". Dwuosobowe patrole będą informowały o akcji, wyjaśniały przyczyny otyłości zwierząt i zachęcały do systematycznej kontroli ich wagi.

Podczas czwartkowej konferencji dr weterynarii Agnieszka Kurosat wyjaśniła, że otyłość zwierząt jest spowodowana głównie przez złą dietę, brak ruchu oraz bagatelizowanie tego problemu przez właścicieli, którzy nie wiążą otyłości swych czworonogów z przypadłościami takimi jak choroby serca czy cukrzyca.

Innymi przyczynami nadwagi psów i kotów są predyspozycje rasowe (istnieją rasy szczególnie predysponowane do rozwoju otyłości - np. labradory, cocker spaniele, jamniki czy rottweilery), charakter psa czy wiek.

Patronat nad Ogólnopolskim Tygodniem Walki z Otyłością Psów i Kotów objęły Fundacja Alteri i Polskie Towarzystwo Kynoterapeutyczne. (PAP)

msn/ pz/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)