Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Od 24 listopada nowy prom na linii Karlskrona - Gdynia

0
Podziel się

Między Karlskroną a Gdynią od 24 listopada kursować będzie nowy prom o
nazwie Stena Baltica - poinformował w środę szwedzki armator Stena Line. Jednostka zastąpi statek
Stena Alegra, który pod koniec października osiadł na mieliźnie.

bErjQaHp

Między Karlskroną a Gdynią od 24 listopada kursować będzie nowy prom o nazwie Stena Baltica - poinformował w środę szwedzki armator Stena Line. Jednostka zastąpi statek Stena Alegra, który pod koniec października osiadł na mieliźnie.

Towarowo-pasażerski prom Stena Baltica, który posiada dwa pokłady samochodowe, ma większą ładowność niż jego poprzednik. Może pomieścić ok. 130 ciężarówek.

"Obecnie notujemy ogromny popyt na przewozy frachtowe na trasie Karlskrona-Gdynia" - poinformował Tony Michaelsen ze Stena Line. Według Stena Line przez 10 miesięcy tego roku na linii Karlskrona - Gdynia przewieziono o 18 proc. więcej ładunków wobec tego samego okresu 2012 roku. Odnotowano także wzrost liczby pasażerów.

bErjQaHr

Stena Baltica będzie pływać trzy razy w tygodniu według dotychczasowego rozkładu statku Stena Alegra.

Prom Stena Baltica dotychczas pływał we flocie Brittany Ferries pod nazwą Cotentin. Obecnie przebywa w Stoczni remontowej w Gdańsku, gdzie jest przygotowywany do eksploatacji.

Stena Alegra pod koniec października osiadł na mieliźnie w okolicach Karlskrony na skutek zerwania kotwicy. Na pokładzie nie było ładunków ani pasażerów, jedynie załoga. Statek został odholowany do portu i jest wyłączony z eksploatacji. (PAP)

zys/ pad/

bErjQaHS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)