Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Od grudnia zmiany w PKP Przewozy Regionalne

0
Podziel się:

Na najpopularniejszych trasach będzie więcej pociągów. Zmienią się też ceny biletów.

Od grudnia zmiany w PKP Przewozy Regionalne
(faxepl/CC/Flickr)

PKP Przewozy Regionalne uruchomią od 13 grudnia, kiedy wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów, więcej połączeń na najpopularniejszych trasach. Pasażerowie mogą się też spodziewać zmian cen biletów. Nowa taryfa opłaci się głównie pasażerom dojeżdżającym pociągiem do pracy albo szkoły.

Ceny biletów na trasach do 20 km mają pozostać niezmienione. Taniej będzie można podróżować na odległościach od 21 do 25 km. Niezmienione albo o kilka procent wyższe mają być ceny biletów na międzywojewódzkie pociągi InterRegio. Oznacza to, że pasażer może zapłacić w kasie kilkadziesiąt groszy więcej.

Spółka wprowadzi też zmiany w zasadach sprzedaży biletów miesięcznych - obecnie można taki bilet kupić na trasy, których długość nie przekracza 100 km; od 13 grudnia będzie można kupić taki bilet na trasy do 200 km.

Od nowego rozkładu jazdy przybędzie połączeń na trasach regionalnych - z 2799 w 2009 r. do 3137 w 2010 r. Więcej będzie też pociągów InterRegio - 96 zamiast 72. Zwiększy się liczba kursów z Warszawy do Łodzi (7 zamiast 3), Krakowa (5 zamiast 3), Poznania (5 zamiast 1). Przybędzie połączeń Poznań - Olsztyn (4 zamiast 2) i Łódź - Kraków (2 zamiast 1).
Jak zapewnia zarząd spółki, pasażerowie oczekują tych zmian. - _ Pasażerowie będą mogli taniej dojechać do pracy albo szkoły _ - powiedział prezes spółki Tomasz Moraczewski.

Będą też zmiany w rozkładach jazdy. _ - Staramy się uzupełniać ofertę i eliminować te duże dziury w rozkładach jazdy, gdzie przez sześć godzin nie było pociągu; staramy się, żeby pasażer w najgorszym wypadku ten pociąg jednak miał _ - powiedział Moraczewski.

Zostaną też uruchomione nowe trasy: z Poznania przez Ostrów Wielkopolski i Katowice do Krakowa, z Legnicy do Przemyśla, z Warszawy do Zakopanego i z Warszawy do Szczecina.

PKP Przewozy Regionalne od grudnia 2008 należą do 16 województw. Dziennie uruchamiają ok. 3 tys. pociągów i przewożą ok. 340 pasażerów. Około połowę pasażerów stanowią osoby dojeżdżające pociągiem do szkoły i pracy.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)