Notowania

Od jutra zmiany w rozkładzie jazdy pociągów

Od jutra do końca stycznia będzie obowiązywał, na niektórych liniach, zmieniony rozkład jazdy pociągów. Jest to związane z prowadzonymi remontami na liniach kolejowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Markanja/iStockphoto)

Będzie obowiązywał do końca stycznia. Jest to związane z prowadzonymi remontami na liniach kolejowych.

Rozkład jazdy pociągów zmienia się raz w roku - w drugą niedzielę grudnia. Jednak w trakcie jego obowiązywania dopuszczane są korekty i tzw. rozkłady zamknięciowe, czyli wynikające z utrudnień na określonych liniach.

Tymczasowy rozkład jazdy będzie obowiązywać od 9 do 31 stycznia 2012 r. Wynika on z prowadzonych prac rewitalizacyjnych przez spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe, która zarządza infrastrukturą kolejową. Jak powiedział PAP rzecznik PKP PLK Krzysztof Łańcucki, zmiany będą dotyczyć głównie pociągów PKP Intercity.

Największe zmiany będą dotyczyć m.in. odcinków między Ostrowem Wielkopolskim a Grabownem Wielkim na trasie Łódź - Wrocław oraz między Czerniewicami i Włocławkiem na trasie Kutno - Toruń.

Jak poinformowała rzeczniczka PKP Intercity Małgorzata Sitkowska, siedmiodniowa przerwa w ruchu pociągów na odcinku Ostrów Wielkopolski-Oleśnica spowoduje konieczność jazdy trasą okrężną przez Krotoszyn, natomiast dla pasażerów podróżujących między Grabownem Wielkim a Ostrowem Wielkopolskim wprowadzona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza.

Przewoźnicy przestrzegają, że remonty mogą mieć wpływ na godziny kursowania pociągów, dlatego apelują, aby przed podróżą sprawdzić rozkład w internecie lub w infolinii.

O rozkładzie PKP czytaj w Money.pl
Rozkład jazdy na Euro 2012. Wiadomo kiedy Kolejarze czekali do początku grudnia 2011 r. - na losowanie grup turniejowych - z układaniem rozkładu obowiązującego podczas turnieju.
PKP na razie sobie radzi. Minister nadzoruje Od wczoraj zmienił się rozkład jazdy PKP. Tylko kilka wpadek kolei. Oto one.
Nowak chwali się sukcesem Minister infrastruktury: _ pierwsze sześć godzin bez zakłóceń _. Sprawdź, które pociągi mają opóźnienia.
Tagi: rozkład jazdy pociągów, pkp, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz