Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Od poniedziałku biskupi na rekolekcjach na Jasnej Górze

0
Podziel się:

Biskupi polscy od poniedziałku wezmą udział w trzydniowych rekolekcjach na
Jasnej Górze. Zgodnie z tradycją takie rekolekcje odbywają się co roku przed rozpoczęciem Adwentu.

Biskupi polscy od poniedziałku wezmą udział w trzydniowych rekolekcjach na Jasnej Górze. Zgodnie z tradycją takie rekolekcje odbywają się co roku przed rozpoczęciem Adwentu.

Jak poinformował w piątek rzecznik Episkopatu ks. Józef Kloch, rekolekcje poprowadzi biskup kielecki Kazimierz Ryczan. Jak dodał Kloch, w czwartek po zakończeniu rekolekcji będzie obradować Rada Stała Konferencji Episkopatu.

Rekolekcje biskupów rozpoczną się w poniedziałek w południe od wspólnej modlitwy "Veni Creator" ("O Stworzycielu Duchu przyjdź"); biskupi wysłuchają wtedy pierwszej konferencji wygłoszonej przez rekolekcjonistę. W sumie hierarchowie wysłuchają ośmiu nauk rekolekcyjnych.

We wtorek mszy św. z jutrznią w Kaplicy Matki Bożej będzie przewodniczył i homilię wygłosi metropolita poznański i wiceprzewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki, w środę - prymas Polski abp Józef Kowalczyk. Na wtorek zaplanowano nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a w środę biskupi przystąpią do spowiedzi.

Rekolekcje zakończą się w czwartek rano mszą św. za zmarłych członków Konferencji Episkopatu Polski. Nabożeństwu przewodniczyć będzie stojący na czele Episkopatu abp Józef Michalik. W wypominkach biskupi wspomną hierarchów zmarłych w ostatnich latach.

Jak przypomniał rzecznik Episkopatu, pierwsze rekolekcje biskupów na Jasnej Górze odbyły się w 1946 roku. Od 1950 roku biskupi spotykają się na Jasnej Górze przed rozpoczęciem roku liturgicznego w Kościele - rozpoczyna go Adwent. (PAP)

skz/ abr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)