Notowania

konkurs
08.10.2010 15:33

Od soboty II etap przesłuchań Konkursu Chopinowskiego

40 pianistów, w tym czterech Polaków, weźmie udział w rozpoczynającym się w sobotę II etapie XVI Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego im. Fryderyka Chopina. II etap zakończy się 13 października; późnym wieczorem jury ogłosi, kto zagra w III etapie.

Podziel się
Dodaj komentarz

*40 pianistów, w tym czterech Polaków, weźmie udział w rozpoczynającym się w sobotę II etapie XVI Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego im. Fryderyka Chopina. II etap zakończy się 13 października; późnym wieczorem jury ogłosi, kto zagra w III etapie. *

W nocy z czwartku na piątek jury podało nazwiska 40 uczestników, którzy wezmą udział w II etapie konkursu. Z grupy siedmiorga Polaków do kolejnego etapu zakwalifikowało się czterech polskich pianistów: Marek Bracha, Jacek Kortus, Marcin Koziak i Paweł Wakarecy.

Reprezentanci Rosji w II etapie to: Yulianna Avdeeva, Nikolay Khozyainov, Miroslav Kultyshev, Ilya Rashkovskiy, Yury Shadrin i Daniil Trifonov.

Chiny w II etapie będą reprezentować: Wai-Ching Rachel Cheung, Fei-Fei Dong, Peng Cheng He, Jiayi Sun, Xin Tong i Ching-Yun Hu (Taipei).

Przedstawiciele Japonii to: Junna Iwasaki, Airi Katada, Kotaro Nagano, Yuma Osaki, Rina Sudo oraz Yuri Watanabe.

W drugim etapie zagra też po trzech pianistów z USA (Claire Huangci, Mei-Ting Sun i Andrew Tyson) i Francji (Francois Dumont, Guillaume Masson, Helene Tysman), po dwóch z Ukrainy (Anna Fedorova, Denis Zhdanov), Włoch (Leonora Armellini, Irene Veneziano) i Korei (Da Sol Kim i Hyung-Min Suh) oraz po jednym z Litwy (Lukas Geniusas), Kanady (Leonard Gilbert), Australii (Jayson Gillham), Hiszpanii (Marianna Prjevalskaya), Austrii (Ingolf Wunder) i Bułgarii (Evgeni Bozhanov).

W II etapie uczestnicy wykonają Balladę, Fantazję f-moll lub Scherzo (którego nie wolno powtórzyć z I etapu), walca, cykl Mazurków oraz jednego z trzech Polonezów (op. 22, 44 lub 53). Pianiści będą musieli uzupełnić też swój program dowolnym, nie wykonywanym dotąd utworem Chopina. Na każdy występ wyznaczono limit 50 minut.

III etap przewidziano między 14 a 16 października. Przesłuchania finałowe zaplanowano w dniach 18-20 października. 20 października ogłoszone zostaną wyniki konkursu.(PAP)

agz/ ls/ bk/

Tagi: konkurs, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz