Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Od soboty w Poznaniu 13. Betlejem Poznańskie

0
Podziel się:

W sobotę w Poznaniu rozpocznie się 13. Betlejem Poznańskie. Niemal do świąt
na Starym Rynku odbywać się będą występy, zabawy i świąteczny kiermasz.

bEEDVWdh

W sobotę w Poznaniu rozpocznie się 13. Betlejem Poznańskie. Niemal do świąt na Starym Rynku odbywać się będą występy, zabawy i świąteczny kiermasz.

Podczas Betlejem Poznańskiego zorganizowany zostanie Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej, bite będą rekordy Guinnessa, na płycie Starego Rynku stanie też ekologiczna choinka składająca się z tysięcy plastikowych butelek.

Jak poinformował w czwartek na konferencji prasowej prezes współorganizującej Betlejem Poznańskie spółki Targowiska Krzysztof Janowski, w cieszącym się rokrocznie zainteresowaniem kiermaszu świątecznym weźmie udział około 50 wystawców z całej Polski a także z Łotwy, Litwy i Węgier. W tym roku Betlejem odbędzie się po rocznej przerwie.

bEEDVWdj

Na stoiskach prezentowana będzie ceramika artystyczna, biżuteria, dekoracje i ozdoby świąteczne. Nabyć będzie też można wyroby pszczelarskie, pierniki, grzane wino i pieczone kasztany.

Podczas Betlejem Poznańskiego zaplanowano też wspólną zabawę połączoną z biciem dwóch rekordów Guinnessa: 7 grudnia chętni ustawią się w kształt jak największej choinki, 21 grudnia poznaniacy stworzą najdłuższy możliwy łańcuch z papieru.

Zaplanowano też wspólne kolędowanie, występy artystyczne, wizytę Świętego Mikołaja, zbiórkę charytatywną na pomoc ciężko chorej piętnastolatce, a także akcję rozdawania tysiąca choinek dla mieszkańców miasta.

14 i 15 grudnia na Starym Rynku trwać będzie Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej. W tym roku weźmie w nim udział 10 ekip m.in. z USA Francji, Japonii, Rosji, Filipin i Malezji.

bEEDVWdp

Pierwszego dnia startujący w konkursie będą musieli w określonym czasie odtworzyć w lodzie kształt rzeźby zaproponowanej przez organizatorów. Dzień później, w konkursie głównym, uczestnicy tworzyć będą rzeźby według własnego pomysłu.

Stary Rynek udekorowany zostanie setką choinek. Centralne miejsce zajmie jednak tworzona wspólnie przez mieszkańców miasta, pierwsza w Polsce EKOchoinka. Powstanie ona ze zbieranych do 6 grudnia zielonych butelek PET.

14 grudnia choinka zostanie rozświetlona. Po Nowym Roku butelki zostaną przemielone, z powstałego surowca powstaną poduszki, które będą zlicytowane w aukcjach charytatywnych.

Betlejem Poznańskie zakończy się 22 grudnia. Tego dnia życzenia poznaniakom złoży prezydent miasta, do mieszkańców trafi też Betlejemskie Światło Pokoju. (PAP)

bEEDVWdq

rpo/ ls/

bEEDVWdK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)